Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czas trwania zapalenia jądra/powrózka nasiennego - wskazania i przeciwskazania


Gość Robert z Sosnowca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert z Sosnowca

Witam, Mam taki problem. Od niedzieli 29.06.br podczas golenia podbrzusza poczułem ból w lewej pachwinie - był on wyczuwalny jedynie podczas "głębokiego dotyku". Zaniepokojony tym objawem podejrzewając powiększenie węzła chłonnego odrazu we wtorek (01.07.br.) udałem sie do urologa, który przeprowadził badanie USG lecz nie stwierdził żadnej patologii. Zbadał gruczoł krokowy (nie było wycieku z cewki) lecz na koniec stwierdził, że zapewne mam lekkie zapalenie gruczołu krokowego i zapisał Nolicin 400mg 20 tabl. oraz Cipronex 250mg 10 tabl. Niestety pomimo przyjmowania zapisanych medykamentów ból zaczął się nasilać aż był odczuwalny non stop. W czwartek (03.07.br.) udałem się do lekarza rodzinnego nie informując go o mojej wizycie u urologa by nie sugerować mu niczego. Zdjagnozował przepuklinę pachwinową - dostałem skierowanie do chirurga na konsultacje. Na drugi dzień w piątek (04.07.br.) chirurg stwierdził, że mam zapalenie powrózka nasiennego, że leki jakie przepisał mi we wtorek urolog są właściwe do dalszego leczenia i dodatkowo zapisał APO-DICLO 25mg - 2x dziennie po 1 tabl. Jakoże bóle miałem silne, przeczytałem w internecie, że maksymalna dawka APO-DICLO to 150mg więc przyjmowałem/przyjmuję ten lek 3x dziennnie po 2 tabl. Apo-Diclo przyjmuję od piątku wieczora, w sobotę i niedzielę dodatkowo musiałm przyjąć 2 tabl. ibupromu max ze względu na trwające nadal bóle ale już nie powrózka lecz moszny/jądra. Od poniedziałku nie mam bólów, jedynie popołudniu/wieczorem pojawia się niewielki dyskomfort imitujący lekki "tępy" ból, jednakże obrzęk jądra/najądrza/nasieniowowdu?? jest nadal. Moje pytania: Jak długo trwa stan obrzęku jądra/najądrza/nasieniowodu?? Zdaję sobie sprawę, że to sprawa indywidualna ale mniej więcej jakiś okres należy przyjąć, po którym obrzęk powinien zniknąć. Za tydzień udaję się na urlop do "ciepłych krajów" - czy wyższa temp może mieć niekorzystny wpływ na dalszy rozwój tego stanu chorobowego? - Stosuję również na noc okłady z Altacetu w żelu. Niestety muszę pracować do czasu wyjazdu, nie mogę leżeć w łóżku, nie potrafiłem również nigdzie znależć/zakupić opaski/podpaski mosznowej. Co jeszcze można zrobić by ze spokojem udać się na urlop nie narażąjąc się na nieporządane skutki uboczne/następstwa tego stanu chorobowego? Jak okres czasu musi minąć od wyleczenia aby można było odbywać stosunki bez prezerwatywy? Od jakiś dwóch miesięcy zaobserwowałem, że moje nasienie ma zawsze płynną konsystencję (bez względu na częstość stosunków) - czy to objaw dla rozwijającego się stanu zapalnego układu moczowego/rozrodczego? W chwili obecnej nasienie dalej jest wodniste i w dodatku żółte - zapewne od niewielkich ilości krwi w nim?? Jakie są najważniejsze przeciwskazania w takim stanie chorobowym? Moje wątpliwości wynikają z różnych diagnoz postawionych przez różnych lekarzy aczkolwiek ta ostatnia od chirurga wydaje się być najbardziej trafna. Nie chę natrafić na lekarza, który stwierdzi, że np. nagromadzony płyn należy usunąć operacyjnie podczas gdy inny lekarz powie, że wystarczy poczekać aż się on sam wchłonie...a czas zapewne nie jest tu bez znaczenia. Mój wiek: nieco powyżej 30-stki. Z góry bardzo dziękuję za udzieloną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Obrzęk jądra trwa mniej więcej do czasu utrzymywania się stanu zapalnego. Im skuteczniejsze leczenie tym oczywiście trwa krócej. Istnieje konieczność unikania stosunków płciowych bez użycia prezerwatywy do czasu zakończenia leczenia oraz badania kontrolnego chorego i jego partnerów seksualnych. Być może wygląd nasienia związany jest ze stanem zapalnym. Najlepiej zapytać o to na wizycie kontrolnej. Generalnie zaleca się leżenie w łóżku, podparcie i uniesienie moszny. Można unosić mosznę np. za pomocą zwiniętego ręcznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 19 lat i mam podobnie leczę się już 3 miesiąc przyjmuje tabletki. Na początku miałem mocne bule jądra wylądowałem w szpitalu tam jakiś pacan bo lekarzem go niemego nazwać dał mi leki jak dla małego dziecka po 2 tygodniach przyjmowania leków jądro dalej mnie bolało poszedłem do urologa przepisał mi tabletki i antybiotyk mocny ból ustał lecz nadal czuje dyskomfort tępy ból hymm i nadal biorę tabletki ale ileż można ??? Lekarz mówił ze ta choroba jest przewlekła i może ciągnąc się nawet rok :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi zrobili operację i działam dalej :P Byłem u lekarza NFZ stwierdził że coś tam, coś tam dał mi leki i g**no pomogły, leki wylądowały w koszu, poszedłem do kliniki, 100 zł rozpoznanie 3k zabieg i wszystko działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesiecy mam dyskomfort prawego jądra .po trzech tygodniach poszedłem do specjalisty zrobił mi usg i stwierdził ze to zapalenie jadra, przepisał mi antybiotyk ,zaczełem go brać i pojawił sie ból ,ale po tygodniu zażywania dropsów przestało mnie boleć wiec uznałem ze jest po problemie i zaczełem chodzic do roboty,nie trwało to długo po tygodniu powrócił obrzek,zgłosiłem sie wiec do innego specjalisty on stwierdził to samo i przepisał też antybiotyki.zażywam je dwa razy dziennie i pomogły, moim zdaniem nie można przesilać sie a przedewszystkim nie przegrzewać jajek.czas lerzenia w łuzku to minimum 2 tygodnie,w trakcie lerzenia trzeba byc nagi i podłorzyć coś miekkiego pod jajca ale zarazem je lekko uniesc wtedy temperatura nie wzrasta w mosznej i zapalenie szybciej przemija. w trakcie choroby mogą pojawić sie nasilone bule pleców i nóg .bul morze być ostry jakby ktoś okładał cie kijem .jest to związane z zapaleniem jądra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.

jesteem w trakcie leczenia zapalenia jdra w szpitaluw szkocji jadro jest wielkie bol bardzo duzy , jest poprawa po silnym antybiotyku, ale jeszce za wczesnie by oceniac leczenie po 5 dniach pobytu w szpitalu, lelaz prowadzacy powiedział ze nie skanczy sie na ndozylnym antybityku w domu trzeba bedzie jeszce brac do ustnie natepny tdzien.zobaczymy jaki bedzie koncowy efekt leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jeśli chodzi o moją sytuację wolałbym być w waszej skórze moja praca jest związana z dzwiganiem gorących odlewow bywa że waga wynosi blisko 50kg a nie każdy odlew da się ściągnąć elektrycznie obladaczem że względu na wysokość temperatury, ilość odlitkow na pasie w piatek 16.02 czułem rwący ból pachwiny nie brałem na powaznie tego ponieważ wtedy gdy to się stało pracowałem już 13 godzin bez przerwy sądziłem ze to może zmęczenie i jeszcze dałem radę dwie godziny a na szesnastej godzine pracy nie byłem wstanie nic zrobić ale nie czułem się źle w domu dopiero w niedzielę przestałem normalnie stawać na nogę i kulalem w nocy z poniedziałku na wtorek przez ogromny ból i podejrzenie przepukliny moszny uwieznietej poszedlem do szpitala tam lekarz stwierdził zapalenie jądra i wykluczył przepukliny chodzi mi o to że ludzie mówią że długo dochodzą do zdrowia a on powiedział że jak po dwóch dniach brania antybiotyku nie zajdzie poprawa mam zgłosić się do poradni rodzinnej. Nie zaznaczył na co mam zwracać uwagę....wystraszony jestem bardzo. wiem tylko co inni mówią i to jak moje jaja wyglądają czuję że rano ból jest prawie nie odczuwalny ale jajo lewe jest możliwe że większe dodam że boli mnie dodatkowo tyłek od dołu blisko moszny i rwie mi nogę lewa zauważyłem jeszcze że mam nie ustajocy ból uda od strony wewnętrzne mógłbym dokładnie z zamknietym okiem wskazać miejsce z robieniem kału nie ma kłopotów tylko gdy już musi wyjść mocz oddaję ale mało i nie mam uczucia potrzeby, na dodatek kapie mi z niego chyba ale nie zauważyłem żeby bokserki były Mokre. Proszę jeśli ktoś ma wiedzę medyczną i może faktycznie pomoc bardzo tego potrzebuje mam syna który skończy dopiero dwa lata i dziewczynę , Kocham Ich i nie chce usłyszeć że diagnozy tego nie da się wyleczyć. Czy przejmuje się zbyt bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×