Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacyjne usunięcie pieprzyków


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm, Chciałam zapytac czy wycinanie pieprzyków jest bezpieczne? Czy mogą byc po tym jakieś powikłania? Mam kilka do usunięcia, w zasadzie sa bezpieczne jak stwierdziła pani dermatolog, ale chciałabym sie ich pozbyc ze względów estetycznych... Jak wygląda taka operacja? Znieczulenie miejscowe? Czy zostaja po takim zabiegu duże blizny? Jaki jest czas zabiegu? Czy mozna to zrobic na NFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytac czy wycinanie pieprzyków jest bezpieczne? - tak, nic groźnego się nie stanie jeśli usunie się znamię barwnikowe Czy mogą byc po tym jakieś powikłania? - oprócz blizny (która tak na prawdę nie jest powinkłaniem) co jest naturalnym stanem po zabiegu z reguły nie dochodzi do żadnych powikłań Jak wygląda taka operacja? Znieczulenie miejscowe? - zabieg wykonuujes się w znieczuleniu miejscowym, wycina się znamię, zaszywa ranę i materiał wysyła do badania histopatologicznego, szwy zdejmuje się między 7 1 14 dobą po zabiegu Czy zostaja po takim zabiegu duże blizny? - jesli rana bedzie duża to i blizna może być duża Jaki jest czas zabiegu? - około 15-20 min. Czy mozna to zrobic na NFZ? - tak, tylko trzeba mieć skierowanie najlepiej od dermatologa do chirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×