Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana torbieli endomedrialnej na zwykłą


Gość Ewa78

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze mam wielkiej wagi pytanie- w maju i czerwcu znalazłam się w szpitalu z powodu silnych bóli brzucha po prawej stronie, stwierdzono u mnie torbiel endomedialną o wielkosci 55mm.Przepisano mi leki *Marvelon* i *Ketonal*.Bóle po miesiącu ustąpiły.Występowały tylko po miesiączce dwa trzy dni.Napomnę iż lekarze w szpitalu nie wykonali mi nawet usg.Trzy tygodnie temu zgłosiłam się na kontrol do lekarza na rejonie.Wykonał mi usg dopochwowe i stwierdził że to jest zwykła torbiel nie aktywna i nie zagrażająca mi w żaden sposób i do roku czasu od zaczęcia brania leków powinna samoistnie zginąć, tyle że zwiększyła się do 63mm.Lekarz zmienił mi leki z *Marvelonu* na *Microgynon*.W poniedziałek wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania (a biorę już leki 3 miesiące), i do dnia dzisiejszego nie dostałam miesiączki,którą zawsze dostawałam w drugim dniu od zaprzestania brania leków.Dlatego mam dwa pytania: czy jest to możliwe że zaszłam w ciążę biorąc leki?Zawsze były brane regularnie, zawsze o 20. I czy to możliwe aby torbiel endomedrialna zmieniła się na zwykłą?Chcę jeszcze powiedzieć że miesiąc temu brałam *Afobam* bo miałam jakieś lęki na tle nerwowym.Palę papierosy, raz wystąpiły wymioty 3 tygodnie temu i zażywałam krople żołądkowe.Mam 32 lata i dwa razy rodziłam siłami natury bez żadnych powikłań.Dzieci są w wieku 11 i 9 lat.Bardzo proszę o odpowiedź i z gory dziękuję. Z poważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to możliwe że zaszłam w ciążę biorąc leki? - raczej to niemożliwe, antykoncepcja hormonalna prawie w 100% zabezpiecza przed ciążą, w razie wątpliwości można wykonać test ciążowy I czy to możliwe aby torbiel endomedrialna zmieniła się na zwykłą? - raczej nie dochodzi do takich zamian w strukturze torbieli, myślę, że jeżeli torbiel zwiększyła się lub się utrzymuje na danym poziomie wielkości trzeba rozważyć leczenie operacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×