Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzek pooperacyjny tłuszczaka na udzie


Gość Zdzislaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdzislaw

Witam serdecznie.Mialem usunietego duzego tluszczaka na udzie wewnetrznym.Jest 5 dni po operacji czuje sie niezle,nie mam temperatury /czasami o 17 tej stan podgoraczkowy 37,0/rana gdzie sa szwy sucha,ale niepokoi mnie obrzek wokol szycia i miejsce to jest zaczerwienione i cieple.Czy to objaw normalny? Saczek zostal odpiety po dwoch dniach i zostalem wypisany do domu.Po 10 dniach mam sie zglosic na usuniecie nici.Czy powinienem interweniowac u lekarza? czy spokojnie czekac? Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zauważył Pan objawy stanu zapalnego rany radzę w poniedziałek zgłosić się na kontrolę do lekarza. Może trzeba włączyć antybiotykoterapię zanim rozwinie się silny odczyn zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzislaw

Dzis obrzek jest mniejszy i juz tylko cieply - moze to ustepuje? pielegniarka robiaca mi zmiane opatrunku polecila smarowac miejsce wokol obrzeku /nie na rane/altacelem w zelu.Moze niepotrzebnie nie fatygowac lekarza?Bede wdzieczny za jeszcze jedna podpowiedz.Wizyte mam wyznaczona na czwartek do sciagniecia szwow.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam chyba... tz niewiem czy to tuszczak czy co ale z tego co pisza na forum to ja mam tuszczak chcialem wam opisac cos co mnie spodkało z tym czyms... trochce obrzydliwe wiec tak pewnoego dnia siedziałem na kiblu i zauwarzylm na mopjej kulce myslalem ze to jest przyszcz bo bialy na samym czubku tej kulki wiec postanowilem go wycisnac i zroilm to wzielem i wyciskłem jak walnelo jak wulkan jakis duzy ... i zaczelo sie wyszedlem z kibla i siadlem i zaczelem wyciskac do cos z tej kulki i wychodzilo cos bialego jak tłuszcz niebrzydziem sietego poniewaz to jest moja noga ... i wyciskalem chyb godzine wyciskałem co baile gówno.... i jak juz nic niebylo to wychodzilo cos w rodzaju fasolek byly dwie male i urwalem je ... i krwi niebylo tylko dziurka taka dosyc duza.. i spirytusem salicynowym zalalem ta rane zaklejilem gaza po 7 dniach patrze na kule a ona zas jakas taka duza i nacisknelem na na a z nij ropa wycikla dosyc duzo i zas wycisklem do zera wszysko i chce rady waszej bo dopchac sie do chirurga nbieda ja dalem riwanol z a gaze i zakleiłem chce rady czy nic mi ni9ebedzie??? nic sie niestanie nic nieboli mnie ani nic jest lekko zaczerwienione to miejsce a tak do nic mi sie niedzieje czy ta rana sie zaloeczy sama czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×