Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w lewym placie tarczycy


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bylam dzisiaj u lekarza dotykajac moja szyje stwierdzil ze mam guzek w lewym placie tarczycy. Musze zrobic badanie TSH oraz USG. Prosze mi powiedziec czy guzki tarczycy moga byc zlosliwe?? Czy takie guzy moga dawac przerzuty?Czy w najgorszym przypadku resekcja tarczycy zalatwi sprawe? Mialam profilaktycznie robione hormony 3 lata temu i byly ok, zreszta usg rowniez. Nic mi nie dolega jedynie mam troszke pogrubiala szyje. Jestem przerazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej jest to zmiana łagodna czyli guzek typu koloidowego najczęściej spotykana zmiana w tarczycy. Oczywiście też mogą być guzki typu złośliwego, które dają przerzuty najczęściej do okolicznych węzłów chłonnych. Najczęściej w takim przypadku jedynym najwłaściwszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia jest resekcja tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za odpowiedz.Zrobilam w sobote wszystkie wyniki TSH w normie, OB=10, A dzisiaj bylam na usg Tarczycy.............i jak sie okazalo.....nie ma tam nic...zadnego guzka!!! Przez caly weekend wymyslalm najgorsze scenariusze...........nastepnym razem chyba najpierw poszekam na wyniki pozniej zaczn sie martwc....chcialam tylko powiedziec ze ...informacje uzyskiwane tu na forum sa badzo cenne..........Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy mam zmiany łagodne czy złośliwe .Rozpoznanie lewy płat tarczycy :koloid,tyreocyty dgn.:guz koloidowy. Prawy płat tarczycy :grupy komórek oksyfilnych dgn.guz oksyfilnokomórkowy Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×