Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przekrwienie i ucisk w gardle


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę. Oto są moje wyniki gastroskopii. Wejście do antrum kształtne. Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Opuszka i 12nica bz. Śluzówka żołądka zaczerwieniona. W żołądku stwierdza się treść żółciową. Wpust i przełyk bz. Dgn. Gastritis Biliaris. Otóż 3 miesiące ćwiczyłem na siłowni utrzymując dietę redukcyjną, w pewnym momencie zaczął pojawiać delikatny ucisk w gardle który po lekkim rozmasowaniu przechodził oraz przekrwione gardło. Postanowiłem dać spokój z ćwiczeniami dopóki bede wiedział że jestem zdrowy. Gdy odstawiłem siłownię na tydzień ucisk stawał się coraz mniejszy. Zdarzyło mi się po odstawieniu siłowni wypić 2-3 piwa oraz zjeść parę normalnych obiadów typu schabowy z ryżem. Niestety z rana miałem bóle w nadbrzuszu. Tak jakby *wyczuwam* ciśnienie krwi w skroniach jakbym miał je podwyższone. Gastrolog powiedział że żółć w żołądku może być związana z wysiłkiem,stresem i niewłaściwym trybem życia. Dał mi dietę na zapalenie woreczka żółciowego do której się stosuję. Obecnie biorę Controloc 40, Debretin, Gealcid, Espumisan oraz piję siemię lniane. Jestem osobą nerwową, przebyłem dużo traumatycznych przeżyć w ciągu roku jak i lata wstecz. Dodam że dolegliwości są najgorsze wieczorem oraz rano, poprostu nie mogę normalnie funkcjonować. Boję się że bedzie mi potrzebna operacja a zapytany o nią gastrolog powiedział że da mi ona ulgę jedynie na 2 lata i objawy powrócą. Laryngolog nie wykryła zmian w krtani. Wyniki badań krwi ok. Czy te objawy mogą mieć podłoże psychiczne ? Czy podczas gastroskopii lekarz mógł nie wykryć przepukliny ? Chciałbym aby to była *tylko* nerwica bo na nią można brać leki i zapisać się na terapię a perspektywa operacji, możliwych powikłań lub nawrotu choroby w przypadku przepukliny wpędza mnie w depresję. Niestety objawy wyglądają na bardzo realne a nie wymyślone. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te objawy mogą mieć podłoże psychiczne ? - częściowo może tak, ale też częściowo są związane z refluksem żółciowym czyli dwunastniczo-żołądkowym Czy podczas gastroskopii lekarz mógł nie wykryć przepukliny ? - raczej nie ma takiej mozliwości Chciałbym aby to była *tylko* nerwica bo na nią można brać leki i zapisać się na terapię a perspektywa operacji, możliwych powikłań lub nawrotu choroby w przypadku przepukliny wpędza mnie w depresję. - często zastosowanie w takich dolegliwościach oprócz leków działających na przewód pokarmowy także uspokajających całkowicie wycofuje dolegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, niestety chociaż wybrałem się do gastrologa z bardzo długą praktyką i w dodatku prywatnie to nastraszyl mnie po wykonanej gastroskopii że to może być następstwo wysiłku a operacja rozwiąże problem na 2 lata. Co za ludzie.. To nasiliło moje obawy i następnego dnia miałem praktycznie atak paniki. A teraz kolejna seria pytań: Czy nagła zmiana trybu życia mogła mieć wpływ na żółć w żołądku? Czy mleko działa na żółć alkalizująco? Wyczytałem że podczas stresu żołądek zasysa żółć z dwunastnicy, tak samo dzieje się podczas głodu. Zatem dieta redukcyjna połączona ze stresem i wysiłkiem fizycznym mogła spowodować zapalenie błon żołądka. Z góry dziękuje za czas poświęcony na odpowiedź. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nagła zmiana trybu życia mogła mieć wpływ na żółć w żołądku? - tak, stres może mieć na to wpływ Czy mleko działa na żółć alkalizująco? - raczej nie, gdyż sama żółć ma pH wyższe czyli ma odczyn alkaliczny w przeciwieństwie do soku żołądkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Adrian, i jak potoczyły się Twoje losy? Wykryto tą przepuklinę? Mam dokładnie tą samą sytuację. Ćwiczyłam na siłowni, ale miałam miesiąc przerwy i po tym miesiącu przerwy zaczęłam odczuwać pulsowanie w głowie, ścisk gardła. Gastroskopia nic, rtg z kontrastem nic, nie powiem, że mnie to nie stresuje, bo doprowadziło mnie to do nerwicy, a choroby w badaniach nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×