Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ochraniacze na nadgarstki po złamaniu dalszej nasady kości promieniowej


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W styczniu bieżącego roku miałem wypadek snowboardowy - skutek złamanie dalszej nasady kości promieniowej (bez przemieszczenia). Złamanie zrosło się książkowo, a dojście do sprawności zawdzięczam profesjonalnej i intensywnej rehabilitacji - już w czerwcu wspinałem się na ściance. Do rzeczy - moje pytanie brzmi: Jaki typ ochraniaczy na nadgarstki stosować podczas uprawiania sportów na stoku - miękkie czy twarde? Przeszukałem dziesiątki forów i jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. Niektórzy forumowicze twierdzą, że podczas upadku twardy ochraniacz przenosi siły i złamaniu może ulec kość promieniowa lub łokciowa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zastosować ochraniacze wygodne *) Na pewno sprzedawca doradzi Panu najodpowiedniejszy model. Przy ochraniaczach miękkich może znów dojść do złamania. W Pana przypadku najgorsze może okazać się ponowne złamanie nasady dalszej kości promieniowej. Stąd lepiej celować w ochraniacze, szczególnie chroniące tą część kończyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. znalazłem coś takiego: http://levelgloves.cal.pl/technologie#4 Podczas jazdy na desce/nartach polecam co 15 minut rozgrzewkę nadgarstków - na pewno nie zaszkodzi. Radzę też rozkładać upadki na jak największą powierzchnię ciała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×