Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i rana po założeniu popręgu webera w łokciu


Gość gosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 11 lipca zlamalam wyrostek lokciowy prawej reki z przemieszczeniem. Po operacji od razu moglam cwiczyc, chodzilam na rehabilitacje, widzialam postepy. Ostatnio mialam 2 tygodniowa przerwe w rehabiltacji, teraz znowu na nia chodze. Druty ktore mam w rece od poczatku dziwnie wystawaly (jakby dwa takie czubki )tak jakby chcialy przebic sie przez skore, jednak bylo wszystko w porzadku skora sie naciagala moglam cwiczyc.Teraz w miejscu jednego **czubka** skory pod ktorym kryje sie drut wyszla mi rana (bycmoze obdarlam lokiec). Z rany tej leci ropa, robil sie strupek ale przy cwiczeniach rana znow pekala. Zrobilam sobie opatrunek, jednak reka nie moge cwiczyc poniewaz bol jest niesamowity przez ta rane po prostu nie da sie zgiac lokcia, boli kazdy ruch, w dodatku reka stala sie ciezka dokladnie tak jak po operacji i mam wrazenie ze troszke spuchla, nie weim co robic wiem ze musze isc do kontorli jedak co to moze byc? czy to tylko zwykla rana? czy drut sie przebija? moze wystarczy poczekac az rana sie zagoi i reka wroci do normy tzn bedzie tak sprawna jak byla moze nie byla calkiem sprawna ale moglam juz duzo zgiac i wyrostowac, reka nie byla ciezka, a teraz czuje sie jakbym sie cofnela w czasie nie wiem co sie dzieje moze to jakies zapalenie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to moze byc? - doszło zapewne do zapalenia ropnego tkanek miękkich wokół drutu (ciało obce częściej ulega zakażeniu), powstała mała ranka po uszkodzeniu skóry w okolicy drutu, w którą wdało się zakażenie czy to tylko zwykla rana? czy drut sie przebija? - trzeba na pewno w tej sprawie udać się na kontrolę do ortopedy, zapewne będzie konieczne włączenie antybiotykoterapii miejscowo jak i ogólnie, może okaże się, że można już usunąć drut, a z nim pozbyć się ogniska zapalnego moze wystarczy poczekac az rana sie zagoi i reka wroci do normy tzn bedzie tak sprawna jak byla moze nie byla calkiem sprawna ale moglam juz duzo zgiac i wyrostowac, reka nie byla ciezka, a teraz czuje sie jakbym sie cofnela w czasie nie wiem co sie dzieje moze to jakies zapalenie - trzeba pilnie w tej sprawie udać się na kontrolę do ortopedy, to na pewno stan zapalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponownie prosze o pomoc.. otoz po mojej sytuacji ktora omawialam powyzej lekarz zadecydowal wyleczyc stan zapalny i reka wrocila do normy. Teraz jednak znowu mam stan zapalny, drut sie przebija i podobno pekla jakas petla ale wyglada inaczej od wczesniejszego tzn nie leci ropa, reka jest gruba troche z jakas raną, slabo sie czuje ale najbardziej drazni mnie to ze znowu nie moge nia poruszac(po wyleczeniu 1zapalenia moglam). Teraz druty oczywiscie sa do usuniecia ale termin dopiero za jakies 3tyg, narazie ortopeda przepisal mi antybiotyk amoksiklaw wlasnie skonczylam go brac a reka nadal nie moge poruszac, czy to od tego ze drut jest przesuniety? i czy to sie nie zastanie? moze trzeba to jakos jeszcze leczyc bo nie wiem chyba w takim stanie nie mozna z reki wyciagnac drutow kiedy jest niesprawna chyba ze ten drut wlasnie blokuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×