Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zażywanie kolagenu po operacji przepukliny metodą Shouldice


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem już prawie drugi tydzień po operacji przepukliny metodą Shouldice*a (bez siatki), chirurg powiedział, że przez 3 miesiące mam unikać wysiłku fizycznego. Teraz trochę poczytałem o przepuklinie i wiem, że ta błona zbudowana jest z kolagneu i mam takie pytanie, czy zażywanie kolagenu w tabletkach wzmocni tą błonę? Przepuklinę miałem raczej wrodzoną, ujawniła się już w pierwszej klasie podstawówki, ale zwlekałem z operacją przez 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażywanie kolagenu w żaden sposób nie wzmocni powięzi. Najczęściej opisuje się już defekt genetyczny w produkcji kolagenu u osób z występującą przepukliną. Taka jest skłonność genetyczna i zażywanie kolagenu w żaden sposób w tym nie pomoże (nie wbuduje się on w tkanki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam 4 lata temu zabieg woreczka żółciowego od tamtej pory miałam ból w okolicy pępka aż pojawiły się silne bóle i ataki nie do zniesienia . Lekarz stwierdził że to przepuklina pępkowa ale ból objawia się dziwnie zaczyna bólem w okolicy serca promieniuje do kręgosłupa i nerek , trzustki , pępka i całego brzucha .W trakcie bólu mam kłopot się poruszać nie mówiąc o dokyku brzucha nawet tabletki przepisane przez lekarza nie pomagają . Czy jest inny sposób złagodzenia bólu prosze o jakąkolwiek poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę najpierw w tej sprawie udać się an kontrolę do chirurga, aby wykluczyć przepuklinę pępkową. Po wykluczeniu tej choroby radziłbym zastanowić się nad wykonaniem USG jamy brzusznej, a być może także RTG kręgosłupa (odcinka piersiowego i lędźwiowego). Ból można leczyć środkami przeciwbólowymi, ale oczywiście trzeba znaleźć przyczynę takowego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×