Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki w żołądku i helicobacter. Ile trwa leczenie?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gastroskopia wykazała, że ,mam nadżerki w żołądku i bakterie helicobacter pylori. Chirurg zapisał mi 2 antybiotyki i inne tabletki. Antybiotyki skończą się i zastanawiam się co dalej. Ile czasu może potrwac leczenie takiej przypadłości? Ktoś ze znajomych stwierdził, że około 3 miesiące trwa leczenie. Poza tym nie wiem, dlaczego chirurg sie tym zajmuje, a nie gastroenterolog. Czy ktos miał podobne doświadczenia?Prosze o opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Leczenie antybotykami trwa 2 tygodnie. Po tym czasie objawy powinny ustąpić. Jeśli natomiast objawy nie przejdą, wówczas można wykonać test oddechowy w kierunku HP. Niestety całkowite wyleczenie bakterii jest trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gastroskopia wykazała, że mam nadżerki w żołądku i bakterie helicobacter pylori. Jestem po leczeniu helicobacter antybiotykami. Nie pomogło. Chirurg stwierdził, że nadal mam brać gasec (20mg) - łącznie 3 miesiące. A w ulotce jest napisane że można to przyjmowac maksymalnie przez miesiąc. Powiedziałam lekarzowi, że te tabletki wcale mi nie pomogły, a mimo tego lekarz zdania co do kuracji nie zmienił. Chirurg tez nie był w stanie mi powiedzieć czy powinnam zastosować jakąś dietę. Co robić? Czy sa pokarmy których nie powinno sie przyjmować? Lekarz nie miał na ten temat żadnej wiedzy. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leki typu Gasec można zażywać bez problemu dłużej niż miesiąc jeśli są takie wskazania, a w przypadku nadżerek żołądka takie są. Dobrze by było zmienić ten lek na inny z grupy inhibitorów pompy protonowej. Dieta powinna być stosowana jak w chorobie wrzodowej żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie gastroskopia wykazała refluks, helicobakter i nadżerkę żołądka. Lekarz dał mi jeden antybiotyk i pomachał na do widzenia nic nie wyjaśniając, pomogło na tydzień, potem od nowa. Więc zmieniłam lekarza, ten dał mi dwa antybiotyki, które w zasadzie oprócz tego, że znika osad z języka i nie mam zgagi nie pomógły mi a biorę je 10 dni... Żołądek nadal boli (czuje takie przepełnienie) a lekarz rozkłada ręce mówiąc ze nie wie co mi jest....szczegółowe badanie krwi w normie....wszyscy sugerują nerwicę żołądka bo ciągle ryczę i jestem załamana że nic mi nie pomaga..Ale to chyba raczej nie to. czeka mnie chyba kolejna gastroskopia. Co robić? Iść do trzeciego gastrologa?Masakra....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrosia

mialam nadzerki przewodu pokarmowego !!zrobjono mi 2 gastroskopie dano antybiotyki a potem zaprzyjazniony chirurg zalecil mi picie po kazdym posilku mleczko na zoladek -alugastrin-i przyjmowanie dwa razy dziennie ranigastu-rano na czczo i wieczorem -.bralam kilka lat a terazbiore polplazor raz dziennie na czczo i jest mi ciagle dobrze!!nie puchne nie mam zgagi nie mam boli zoladka nie mam zaparc nie mam boli brzucha i kregoslupa-ogolnie jest wspaniale!!dodam ze ochraniam zoladek tymi lekami juz od 15 lat i nie jest to wogole klopotliwe ale z duzym efektem!!!mam 50 lat!!!zycze zdrowka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porada.miałam takie dolegliwosci initrzeba sie wstydzic psychijatry bo to nerwica ale i refluks to sie leczy oprucz psycholi na noc tolanzul ,helicit,wenter controlok przwez 3 mies. ale to powraca miałam 2 lata spokoju a teraz biore ponownie i dieta gotowana i mniej stresu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KAJA 2009-06-04

witam,ja pierwsze objawy żołądkowe miałam 2 lata temu,brałam controloc ok 2-3 miesięcy i było dobrze.Miałam wtedy gastroskopie i wyszły liczne nadżerki.W tej chwili lecze się od listopada,i nadal nie czuje się dobrze.Tym razem w gastroskopi wyszły nadżerki i duż ilość żółci.Jestem na diecie biore leki,brałam ortanol,gaspiryd i famogast,2 antybiotyki na helicobactera.Martwie się bo to już tak długo trwa,lekarka powiedziała za do końca życia ścisła dieta.....a mam 33 lata.Cały czas czuje pobolewania,nudności odbijania,JESTEM JUŻ ZMĘCZONA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam pytanie ..W każdej publikacji jest napisane inaczej ..Czy przy nadżerce żołądka można jeśc jigurt, kefir, mleko ? A surówki ? Z jakich warzyw są zabronione ? Czy najlepiej tylko ugotowane ? Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastrolog pół roku temu pierwszy raz zapisał mi Ortanol 40 i Tribux (po zdiagnozowaniu w gastroskipii licznych nadżerek). Zapisuje co miesiąc ten zestaw . Biorę do tej pory, a lekarz stwierdził, że to dopiero początek. Nie wiem dlaczego w powyżej opisywanych przypadkach leczenie zamykało się np po dwóch tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem studentka i mam 20 lat. Rok temu cierpiałam na okropne bóle żołądka... trwało to kilka miesięcy w określonych godzinach dziennie. Lekarz stwierdził nadżerka żołądka. Byłam leczona i pomogło. Teraz zaczęło sie od nowa. Bóle wybudzają mnie nad ranem..4-5-6 godzina. Są falowe. Nasilają sie do tego stopnia że muszę się zwijać. Trwają tak długo aż nie zasnę. Zaraz po przebudzeniu zaczyna się to samo. Czy to możliwe że znowu mam problem z nadżerką? Bóle wstępują codziennie od tygodnia. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żanetko być może znowu masz nadżerkę- koniecznie kup sobie w aptece bez recepty bioprazol albo controloc- teraz można dostać na receptę i przejdź na dietę kleikową na parę dni - tzn. jedz sobie kaszkę mannę na wodzie , płatki owsiane na wodzie , możesz dodać trochę mleka .Spróbuj tak przez parę dni i zobacz czy będzie lepiej - jeśli to nie pomoże to umów się na wizytę u gastrologa.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picie siemia lnianego dłużej niż 3 miesiące nie jest wskazane ponieważ szkodzi nerkom , a controloc i inne z tej grupy mają złe działania uboczne , u mnie po 4 tabletkach wystąpił ból przełyku i na ustach opryszczka. Mam refluks żołądka , polipy z nadżerkami i silne zapalenie błony śluzowej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania gastroskopowe 7 grudnia wykazały ..W atrum w pobliżu odźwiernika pojedyncze niekompletne nadżerki -wycineki i H.p... Lekarz przepisał controloc ulgastran gastroval i ustalił następną wizytę na 1 lutego 2010 Mam pytanie Czy z tego zapisu wynika, że zostały pobrane próbki do badań laboratoryjnych, jak tak to jak długo trwają takie badania. Lekarz po gastroskopu(7grudnia) stwierdził, ze nie jest na podstawie obecnego stanu badań nie moę stwierdzić co mi jest. Wszystkie pozostałe wyniki badań w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *ROCH*2010-01-10

Mając badania gastroskopowe,pobrano mi 6 wycinków.Na wynik czeka się około 2 tygodnie.To że lekarz wysłał ponownie na badanie to dobrze.Ja po otrzymaniu wyników poszedłem do lek.pierwszego kontaktu przepisał leki.Obecnie jestem po 3 badaniach gastroskopowych i nadal jestem na takich lekach. Następna wizyta jest przewidziana za 6m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *ROCH*2010-01-10

Kefiry,Jogurty mleko zsiadlłe posiadają w sobie bakterie które bardzo dobrze wpływają na nasz stan zdrowia.Są produktami mlecznymi osłonowymi przy braniu antybiotyków.Lekarz wojskowy przepisując mi antybiotyki zalecił picie właśnie takich produktow.Mleko zsiadłe jest bardzo skuteczne przy gorączce.Na żołądek dobrym lekiem jest również miąż z kwiatka *ALOES*.Z ciąć skórkę i łyżeczką wyskrobać miąż.Jest trochę z goryczką,ale można posłodzić jak ktoś nie lubi samego.Osobiście zażywam tych produktów,gdyż posiadam nadżekę w żołądku.Skutek jest bardzo pozytywny.polecam wypróbować.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastrolog stwierdził u mnie nadżerki żołądka. Zastanawiam się, czy ktoś z Państwa kto cierpi na nadżerki żołądka ma takie objawy jak popękany język, kleistość w ustach i zbieranie się piany na języku. Takie dolegliwości występuję u mnie i nie wiem, czy to ma jakiś związek z nadżerkami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadżerkę żołądka miałam stwierdzoną jakieś 5 lat temu i bakteria też była i jak pamiętam leczenie trwało ponad 3m-ce.Później miałam spokój ale co jakiś czas brałam controloc.Ja miałam trochę inne objawy bo oprócz bólu miałam niesmak i nieprzyjemny zapach z ust,ktoś też tak ma? Najgorsze jest to że jestem teraz w ciąży i wszystko wróciło z większym natężeniem pani dr.kazała brać Helicid. Boję się choć na ulotce jest napisane że można stosować w ciąży.Czy ktoś przechodził to samo proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po gastroskopii. Jest nadżerka. Gastrolog pobrał wycinek na obecność helicobakter i badanie histopatologiczne. Zalecił dietę bez kawy, słodyczy i nabiału, to ostatnie przez ok. 3 tygodni, a potem mocno nabiał ograniczyć. Mam pić również siemię lniane, a z tabletek 1xdziennie Helicid. Po otrzymaniu wyniku i ewentualnym helico doda mi inne leki. Również od dłuższego czasu mam niesmak i przykry zapach z ust. Oprócz objawów popękanego języka, mam również takie, jak u Stasia. Myślę, że można przypuszczać, że powodem tych objawów są nadżerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak to jest mam helikobakter biorę drugi miestąc controlok i dalej mnie kłuje lekko z prawej strony pod żebrem. Proszę napiszcie czy w ogóle to jest wyleczalne i po jakim czasie. Też piję siemie lniane oraz nie jem drożdżowych wypieków. Wydałam dużo pieniędzy na leki. Jestem bezsilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadżerki na żołądku miałem przepisany controloc 200 dieta jak przy wrzodach żołądka ale jak to wytrzymać? mam 57 lat więc wróciłem do starych nawyków * piwo golonka seks i mała wódka, pozdrawiam zasmuconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie siemię lniane przy problemach związanych z Helikobakterem czasem jest zbawienne. Należy ściśle przestrzegać także diety, żadnej kawki, słodyczy. Teraz ze słodyczy jem wyłącznie miodzik, dokładnie to miód manuka który stosuję jak wspomagacz leczenia mojej choroby. I chyba mi tego Helikobaktera wytępi z żołądka. A leczę się już od dwóch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×