Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usuwanie wrośniętego paznokcia u stopy


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem zrywane i wyciane pol paznokcia wraz z miesem itp zabieg był bezbolesny w porownaniu co teraz sie dzieje mam złozone 2 szwy i chyba one daja ten bole tylko nie wiem po co :/ te szwy czy to normalne ketonal musze co 5 godz łykac bo jest dramat z bolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmar te zrywania paznokcia. Mój paznokieć po tym zabiegu i tak mi wrastał. Miałam już dość kombinowania z tym paznokciem. Stwierdziłam, że jako ostatnią rzeczy wypróbuję kostkę arkady. Jestem już 4 miesiące po zabiegu i jak na razie jest dobrze. Mam nadzieję, że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Krystyna postawiłam na kostkę arkady. U mnie zrywanie paznokcia nie przynosiło rezultatu. Poszłam na zabieg kostką arkady do poradni stopy. Przed zabiegiem podali mi znieczulenie więc zabieg sam w sobie nie był bolesny. Obecnie wszystko wskazuje na to że mój problem już zniknął. Paznokieć rośnie prosto i już nie wrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie posmarowałam kremem znieczulającym swiss medical jeszcze przed wkłuwaniem znieczulenia do kości przez lekarza, bo za pierwszym razem mnie bardzo bolało. Później jeszcze raz smarowałam po zabiegu i przed zdejmowaniem szwów i jestem bardzo zadowolona. Polecam kupić na stronie naporost.pl bo jest dużo taniej niż w aptece. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli stan zapalny jest tak mocny, że ten paluch krwawi i ropieje to podolog się nawet za to nie weźmie i wtedy jest konieczny chirurg, ale jeśli to dopiero początki to zdecydowanie lepiej wybrać podologa, który zapobiegnie dalszemu wrastaniu naprowadzając ten paznokieć na odpowiedni tor. Sam miałem wczoraj trzeci zabieg i dołączam się. Zastrzyk trwający 20-30 sekund boli a reszta to właściwie nic. Mi znieczulenie puszczało po godzinie-dwóch i od razu 2 tabletki bo świrowałem z bólu. Opatrunek lepiej zmienić albo wieczorem przed spaniem albo kolejnego dnia. Nie czekajcie Bóg wie ilu dni bo wam przyschnie i będzie ciężko oderwać go od palucha. Pozdrowionka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia

Mi właśnie podolog ani kosmetyczka nie pomogli, mimo że nie miałam aż tak poważnej sytuacji z paznokciem */ podziałało na jakiś czas, ale potem znowu wróciło. Pomógł mi dr Michajłowski w Clinica Dermatologica w Gdańsku, byłam u niego pół roku temu i od tego czasu paznokieć dobrze rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w przyszłym tygodniu będę miała zabieg usunięcia części paznokcia. Nigdy nie miałam wrastajacych paznokci. Raz źle obcięłam i malutka część paznokcia zostala i tu jest ten problem. Zaczęła sączyć sie ropa i zrobilo sie tzw dzikie mięso. To co zostało niestety musi byc wycięte i wyciągnięte. Podolog czy kosmetyczka nie pomogą. Przygotowana jestem na mega ból bo karmię piersią i muszę ograniczyć przyjmowanie przeciwbólowych do niezbędnego minimum. Synek nie umie pić z butelki więc będę musiała przemęczyć. Strasznie się boje.... Jak bedzie po to dam znać co i jak. Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem po zabiegu usunięcia części paznokcia i wycięcia ziarniny. Sam zabieg nie bolał w ogóle. Znieczulenie trochę bolało, ale do wytrzymania. Teraz znieczulenie schodzi i palec trochę pulsuje i szczypie. Wzięłam jedną tabletkę ibuprofenu i jest ok. Zobaczymy co będzie później.... ale jestem dobrej myśli. Paluch i pół stopy jest zabandażowane. Gdyby rana krwawila mam trzymac stopę w górze. Jutro mam odmoczyc i zmienić opatrunek, a po 2-3 dniach zmieniać opatrunek bez odmaczania. I dążyć do tego aby rana miała dostęp do powietrza. Mam nadzieje ze bedzie dobrze sie goić i problem nie powróci. Za 2 tygodnie wizyta kontrolna. Jeśli będziecie mieć jakis zabieg na paluchu to weźcie ze sobą szerokie skarpety i szerokie klapki (najlepiej mężowe). Pozdrawiam A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gryzeofulwina sprzedam

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam

Gryzeofulwina pod nazwą Newfulvin 500mg. Ważny 12.2020.
Producent New Life Pharma CO, Bangkok.
Mam opakowanie 250 tabletek, będę je dzielić do strunowych po 25 tabletek.
Liczę 3zł/tabletka plus koszt pobraniowej 20zł.
Od 100 tabletek po 2.5zł, całe opakowanie 250 tabletek 500zł - włącza koszt wysyłki.
Wysyłka z Tajlandii 2.5zł tabletka plus koszt lotniczej rejestrowanej 20zł. Całe opakowanie 250 tabletek 400zł, włącza koszt wysyłki.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com

Gryzeofulwina powoduje znaczny spadek aktywności antykoncepcji hormonalnej. Nie powinno się jej również stosować razem z alkoholem.

Na grzybice mam również Itrakonazol Orungal lek przeciwgrzybiczy - drożdżyca, kandydoza, łupież.
Liczę 3.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł.
Przy zakupie całego zapieczętowanego opakowania 100 tabletek cena 300zł, włącza koszt wysyłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doksycyklina sprzedam

Doksycyklina Doxycyclinum antybiotyk skóra trądzik borelioza rumień
Lek pod nazwą NL Doxy 100mg w listkach po 10 kapsułek.
Ważny 08.2020.
Wysyłka pobraniowa 3zł/kapsułka, od 50 kapsułek po 2.5zł.
Wysyłka z Tajlandii 2.5zł, od 100 kapsułek po 2zł.
Koszt pobraniowej czy lotniczej rejestrowanej 20zł.
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
W porównaniu do innych tetracyklin znacznie lepiej się wchłania z przewodu pokarmowego (w 90-95%), jest również mniej nefrotoksyczna – nie obciąża nerek.
Do schorzeń leczonych tym antybiotykiem należą m.in.:
Choroby skóry – trądzik różowaty i trądzik pospolity
Borelioza ECM – rumień przewlekły wędrujący, choroba z Lyme,
Infekcje dróg oddechowych (np. zapalenie płuc, ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, angina);
Zapalenie pęcherza moczowego;
Choroby weneryczne (chlamydia, rzeżączka, kiła);
Zakażenia tkanek miękkich
Zakażenia przewodu pokarmowego

Na grzybice mam również:

Itrakonazol Orungal 100mg, 3.5zl tabletka, listki po 10 tabletek

Doksycyklina 100mg po 2zl tabletka, listki po 10

Gryzeofulwina 500mg 3zl tabletka, listki po 10

Nystatyna 500 000 jednostek 2zl tabletka, listki po 8 tabletek

Ketokonazol 200mg 2zl, listki po 10

Amfoterycyna B butelka 10g 80zl

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija 5 dni od kiedy mialam usuniety paznokiec. Sam zabieg trwa szybko bo okolo 10min nie liczac kolejnych 10 minut aby odczekac az znieczulenie zacznie dzialac - ciarki mnie przelatuja jak niektorzy pisza ze odczuwali bol po znieczuleniu. Przy prawidlowo podanym znieczuleniu i cierpliwym lekarzem nie powinno sie nic czuc! 

Polecam krem znieczulajacy jesli ktos boi sie podania znieczulenia, jako iz jest dosyc bolesne (moim zdaniem). Kupilam zwykly krem zniecuzlajacy w aptece, bez recepty. Mialam go 5 godzin poczym zostal on usuniety przez lekarza chwile przed zabiegiem. Samo wkucie strzykawki nie bylo bolesne dzieki kremowi, a jedynie gdy strzykawka wchodzila glebiej w palec.

Lekarz niestety nie przepisal mi zadnych lekow ani nie poinformowal za bardzo o tym jak dbac o rane. Ciezko bylo cos znalezc w internecie, dlatego podziele sie moimi metodami, ktore udalo mi sie zebrac. 

 

Pierwsze 2 doby w moim przypadku byly okropne, duze dawki lekow przeciwbolowych dawaly lekka ulge. Noga w gorze przez kolejne 48 godzin, chodzenie ograniczalo sie do kilku krokow. Po 2 dniach mozna powoli chodzic, jednak w moim przypadku skonczylo sie to spuchnieta noga i wizyta na pogotowiu. Opatrunek mialam tylko 1 dobe - nie polecam miec go dluzej bo juz wtedy zaczyna sie wrastac. Zdjecie opatrunku przynioslo lekka ulge, wbrew pozorom. W moim przypadku wymagalo to 2 godzin moczenia nogi w wodze aby wszystko odeszlo. Zalecono mi zakladac opatrunek tylko jesli gdzies wychodze, jako iz staralam sie jedynie lezec uzywalam masci bezposrednio na rane, przynosila lekka ulge, zero opatrunku. O zalozeniu jakich kolwiek butow mozna zapomniec, jedynie klapki - lub najlepiej sandaly. Co do opatrunku zalecam zakup kopresorow z apteki ktore nie przywieraja do skory/ miesa. Jest to zamiennik gazy ze sliska powloka, ktora ani troche nie przywiera do skory - jest to zbawienie w boim przypadku. Po nalozeniu kompresora na rane (krem pod) zawijam gruba warstwa bandazu - tak aby inne palce nie naciskaly na rane, ewentualnie mozna pomoc sobie jeszcze 1/2 wacikami miedzy palcami.

Stope kremuje 2 razy dziennie, mascia przepisana przez lekarza, staram sie nie zakladac opatrunku, jedynie wacik lub cos podobnego miedzy palce aby sie o siebie nie ocieraly. Przy kolejnym nalozeniu masci, najpierw namaczam stope w wodzie z delikatnym preparatem do mycia (kupionym w aptece) - ewentualnie szarym mydlem (nie wiecej niz 10min)! Potem daje ranie troche odpoczac i wyschnac, nastepnie gdy juz zaczyna rwac nakladam kolejna warstwe masci - i tak ciagle. Po 5 moglam w koncu pojsc do sklepu bez bolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×