Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień w okolicy odbytu


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata od 1,5 roku miałem w okolicy odbytu (górna część w tym rowku między 2 pośladkami) zmianę która wypełniała się ropą bądź krwią zmieszaną z ropą. Po napełnieniu wygląda jak siny bąbel nie dużej wielkości. Gdy bąbel się napełni ropa sama znajduje ujście i bąbel się opróżnia lecz za 2, 3 dni ponownie się napełnia ową krwią zmieszana z ropą. Do tej pory bagatelizowałem problem po jakimś czasie bąbel zniknął ale ok 3 miesięcy temu zaś się pojawił i tak się napełnia i znika, myślałem że zagoi się samo kiedyś w końcu bo mi to nie przeszkadzało od taki jakby duży pryszcz tylko że siny, jednak od ponad miesiąca miewam cały czas stan podgorączkowy - 37.4 i czuję się co najmniej nie w formie i jestem zmęczony tym stanem( wcześniej miałem normalną temperaturę, ćwiczyłem także na siłowni a teraz nie mam na nic ochoty z tym stanem) zrobiłem badania takie jak : ob,morfologia,cukier,tsh,cholesterol,helicobakterie i jeszcze cośtam, wszystkie wyniki wyszły idealnie.Lekarz faszerował mnie antybiotykami takimi jak: keflex,zinnat,azitrolek lecz nic nie pomaga. Pytanie moje czy owa zmiana ropna koło odbytu może być przyczyną podwyższonej temperatury? co to może być? jak już wcześniej wspomniałem po wypełnieniu się substancją wygląda jak bąbel sino czerwony, gdy substancja znajdzie ujście jest tylko widoczne małe sine miejsce.Wydaje mi się że gdy nawet jest pusty cały czas się *ślimaczy*.Mam to już od dawna (potem zniknął i 3 miesiące temu zaś się pojawił w tym samym miejscu) i nie miałem stanu podgorączkowego, dopiero od ponad miesiąca, czy jest możliwe że występują tam jakieś bakterie powodujące to? proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do chirurga, wytnie, wyczyści i będzie ok. lepiej usunąć. a ten lekarz który faszerował cie tymi antybiotykami to nie wiedział ze masz taka *narośl* koło odbytu.? Powinien skierować cię do chirurga odrazu.... no, ale jak już mówiłam, poproś o skierowanie do chirurga, jak najszybciej. pozdrawiam, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy owa zmiana ropna koło odbytu może być przyczyną podwyższonej temperatury? - tak co to może być? - prawdopodobnie to zropiała torbiel krzyżowa (włosowa) czy jest możliwe że występują tam jakieś bakterie powodujące to? - tak, ale leczenie takiego stanu powinno być zabiegowe, trzeba z tym problemem udać się do chirurga, on zapewne natnie tą zmianę, oczyści i zasączkuje, tylko w ten sposób jest szansa na wyleczenie tego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ropein okołoodbytu :( też to miałam i znowu się odnawia... samo nie przejdzie!Najlepiej udać się do szpitala rano ..oczywiście nic nie wolno jeść ani pic tego dnia..Dostaniesz znieczulenie ogólne ,bedziesz smacznie spał ,lekarze natną ropien po czym wprowadzą dren (rurkę) a po dwóch dniach chirurg do ktorego sie zgłosisz wyciągnie i założy odnowa,przemyje ranę i po krzyku.Nic przyjemnego bolesny zabieg ale ulgę szybko poczujesz ...Jednak moze sie zdarzyc ze następstwem ropnia jest przetoka...prawie sie pochlastac..i ciagle z tyłkiem latanie lub nasz wstrętny ropień się odnowi...Jednak nie ma co zwlekac udaj sie jak najszybciej do lekarza sa to dosyc powazna sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak zwany ropień , który tworzy się i dojrzewa przez kilka dni a potem pęka co powoduje,że miesza się ropa z krwią a przy tym jest okropny ból. Niestety to samo się nie zagoi a potrzebna jest wizyta u chirurga, który wykona zabieg , wyczyści ropień, założy sączkę i po sprawie.Niestety gdy ropień pęknie przed zabiegiem , nie będzie możliwe znieczulenie przy sączącej się ropie z rany. Nie wolno tego bagatelizować gdyż może dostać tam się jakieś zakażenie. Dlatego gdy boli w okolicach odbytu , pojawia się jakaś krostka, pojawia się ból w tym miejscu który utrudnia nam wykonywanie prostych czynności a przy tym gorączka , dreszcze, ogólne osłabienie organizmu, trzeba jak najszybciej reagować. Jestem kilka godzin po zabiegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedyś tez miałem tą przypadłość co roku przez 3 lata. Zawsze wiosną. Raz byłem w szpitalu i cięcie było i czyszczenie. Dieta płynna przez jakiś czas. Drugi raz antybiotykiem i okładami pozbyłem się. A w 3-ej wiosnie idąc pod góre do szpitala ze skierowaniem pękł mi ten ropień - wprzychodni przyszpitalnej czyszczenie rany było i okłady. Potem okłady zmieniane w przychodni chirurg. były. I zaordynowane leki przez wspaniałą Pania doktor - chirurg z tzw. szkoły medycznej przedwojennej. Od tego czasu nie wiem co znaczy ten problem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2011 roku odkryłem ropnia i miałem mieć cięcie chirurgiczne w szpitalu. wstawiłem się tylko nie byłem naczczo i mnie wrócili do domu. miałem wstawić się za 2 h i w tym czasie poszedłem do innego chirurga w osroku zdrowia i dał mi czopki i ból zniknął i ropień z z czasem też. chirurg mi powiedział ze wszyscy chcą ciąć a nie ma potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trzy lata temu poczułam straszny ból przy siadaniu, wstawaniu i przekręcaniu się. Pomyślałam, że to zwykły pryszcz między pośladkami i zaraz mi przejdzie. Chodziłam tydzień i zaczęłam się denerwować i stresować, bo ciągle to czułam. Gulkę odczuwałam, ale jedynie w tym miejscu było zaczerwienione. W końcu pękł mi, ropa wychodziła mi jakieś 3 dni, używałam do jej wyciągnięcia takiej czarnej maści. Ropa miałam wrażenie leciała ciurkiem, a trochę krwi wyleciało, jak to zwykle jest jak się wyciśnie pryszcza - najpierw ropa, potem trochę krwi. Ta *ranka* mi się szybko zagoiła i można powiedzieć, że o niej zapomniałam. Rok temu jak robiłam na wfie brzuszki to znowu poczułam ten sam ból, ale nie wiem jak, ale za jakiś czas przeszło. A teraz znowu. Tylko tym razem utrzymuje mi się już 3 dni i tak boli, nie wiem, czy czekać z tym, aż znowu pęknie i robić sobie okłady, czy jak? Wydaje mi się, że chyba muszę przetrwać, znowu poczekać, aż pozbędę się ropy i zacząć trochę bardziej dbać o higienę i bardzo często golić tamte miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonimmm

Od co najmniej 10 lat z tym się borykam, z torbielą ogonową nad odbytem i jest w porządku. Raz na jakiś czas pojawi lekki ból.  Raz czy dwa razy do roku potrwa dzień czy dwa ale ból w skali od 1 do 5 u mnie to góra 1.  Nie przeszkadza mi to bardzo , czasem żona wyciska ropnia i sprawdza profilaktycznie a kiedyś sam go wyciskałem. czuje że czasem z niego coś pójdzie czuje ropę między pośladami . Trzeba dbać o higienę i usuwać włoski które mogą z dziury wystawać. Gulek i guzków żadnych nie mam ostatnio.

Dbać o higienę, usuwać meszki z gaci i włosy które się zawieruszą i myć dupsko.  Lekarze nie zawsze się mylą ale trafić na dobrego fachowca też nie jest łatwo i do tego później te cierpienie.

Z tym tempem bardziej boję się udaru lub zawału czy parkinsona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonimmm

A i ilości tej ropki są tak śmieszne że nie przeszkadza to za bardzo w funkcjonowaniu , przyzwyczaiłem się. Dobrze że wychodzi na zewnątrz a nie zalega w środku.  Kiedy tych dziur robi się kilka to znaczy że metoda zachowawcza jest mało skuteczna i wtedy już chirurgia zostanie. Kiedyś miałem dwie ale jedna sama się zrosła i mam wrażenie że jest nawet lepiej niż było kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×