Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel wątroby


Gość Iwona R.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jakiego to jest typu torbiel, jakiej wielkości i jaka jest jej lokalizacja. Najczęściej tylko taką torbiel się obserwuje, ale czasami jak jest bardzo duża i wywołuje ucisk na sąsiadujące struktury trzeba ją operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryto u mnie torbiel wątroby o wymiarach 74mmx79mm a obwoka torbielowa wynosi 54mm co powinnam zrobić lekarz karze opserwować co może się stać jak to pęknie miałam robioną tk i wykazało że mam cienkścienną strukturę torbielową o wymiarach 74mmx79mm a przy tym mam ziarenkowe zwapnienie wątroby i powiększoną prawą kolumnę nerkową ostatno miałam robione usg i torbiel pwiększyła się o 1 centymetr czy to może być rak skoro tk wykazała torbiel co w takim przypadku mam robić proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze ja opisze swoja historie o wlasciwie mojej mamy..... w pazdzierniku 2008 r. moj mama miala usg, miala ciagle nawracajace infekcje drog moczowych a ze prawie 20 lat nie robila usg lekarz dal jej skierowanie . Na usg jamu brzusznej wyszla torbiel w prawym placie watroby......130mmx180mm. Straszny szok....strach ze to z z pewnoscia cos zlego... lekarz rodzinny stwierzil ze powinna torbiel usunac a dokladnie ze sciagna jej to strzykawka....skierowania na tk nie dal bo od tego sie nie umiera, mama zrobila tk prywatnie z kontrastem i rzeczywiscie wyszlo ze jest to torbiel. Wizyta u profesowa chirurgi naczyniowej.... ktory stwiedzil ze nie jest w stanie powiedziec jej czy operacja jest potrzebna poniewaz jezeli torbiel peknie a scianki nie beda krwawic to sie rozejdzie i nic sie nie stanie poza bolem brzucha, natomiast jezeli jest krew w srodku badz bedzie krwawic ze scianek tej torbieli to moga nie zdazyc dowiezc jej do szpitala......poza tym operuje sie torbiele powyzej 10 cm. Moja mama zdecydowala sie na operacje, zwlaszcza ze po 3 m-cach torbiel miala wymiary...190mm X 160mm czyli rosla....na operacje we Wroclawiu mama czekala pól roku, lezala w szpitalu 10 dni, ale po operacji na 6 dobe wyszla do domu, miala 18 szwow na brzuchu (jest osoba otyla) zdjetych juz w poradni na 12 dobe, dieta 3 dni po operacji. Profesor ktory operowal mame powiedzial ze torbiel miala wielkosc jego glowy i byla zrosnieta z miesniem przepony....wynik po 3 tygodniach...torbiel prosta...... po 2 m-cach usg kontrolne....nie bylo wznowy.... w tej chwili mija 8 m-cy od operacji i narazie wszystko jest w porzadku a mama juz prawie o tym nie pamieta. Zycze duzo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania moja mama miała podobną operację tak się wykrwawiła że nie miała sił zrobić jakiegokolwiek Dostała b.dużo krwi Po tygodniu wyszła do domu b.słaba Po trzech dniach gorączkowała,drgawki i wróciła do szpitala Okazało się że wewnątrz nazbierało się dużo treści krwio-pochodnej Zrobili jej tym razem nakłucie tej torbieli wyciekło 1200ml Wróciła do domu b. słaba nic nie chce jeść spada ciśnienie 98/59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×