Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból moszny


Gość Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Otóz odczuwam jakieś dziwne bóle moszny.Moszna jakby mnie piekła, bolała cos w tym stylu, jest też takie dziwne mrowienie. Często oddaje mocz i mam problemy z rozpoczęciem oddawania moczu. Dodatkowo na jądrze wyczułem jakąś grudke około 5x1 mm, dosyć długą. Wszystko to zaczęło mi się po tym, kiedy kilkanascie dni z rzędu przebywałem na dworze stojac w jednym miejscuu (taka praca). Tak jakby mnie przewiało. Zaczęła mnie boleć noga, pachwina. A teraz moszna i ta grudka. Byłem na usg, nie wykryto zmian w jądrze. Co to może byc? Zapalenie? Jądra w sumie nie są powiększane. No moze lewe jest trochę większe niż zawsze. Czy taka grudka to rak? W zapaleniu jądra mogą jakieś zmiany na powierchni wystepowac? Jakieś grudki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Moźe w takim razie problem jest z gruczołem krokowym (prostatą). Nie wiem w jakim Pan jest wieku. Jeśli jest możliwosć to najpierw udać się do lekarza rodzinnego, który zadecyduje o skierowaniu do lekarza urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat. Chcę pojechać prywatnie na usg jeszcze raz i póxniej do urologa, w nastepnym tygodniu chcę to załatwic ponieważ niepokoi mnie ten guzek, a jest on na powierzchni jądra. A czy przy problemach z prostatą mogą sie tworzyc jakies zmiany na jądrach? Czy nie ma to nic wspólnego? Niestety nie mam możliwości pójścia do urologa który posiada USG. Czy urolog zna się lepiej od radiologa na USG jader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim mieście ani okolicach nie było urologa z USG. Poszedłem więc zrobić USG normalnie. No i znów nic nie wyszło. Wszystko ok. Później radiolog wydrukował skany tego USG i mi oddał razem z opisem. Z tymi skanami poszedłem do urologa. Urolog zbadał mnie, spojrzał na wyniki poprzednich USG. Powiedział, że według niego jest to zwłóknienie, po jakimś zapaleniu czy coś w tym stylu. W sumiew październiku przewiało mniee i bolała mnie noga, pachwina i jądro wiec moze ma racje. Kazał jednak zrobić profilaktycznie markery nowotworowe betaHCG i AFP. Skoro kazał zrobić te markery to może to być rak?Są takie nowotwory, których na USG nie widać? Jedynie tylko palpacyjnie czuć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Markery mają jedynie wykluczyć nowotwór. Lepiej dobrze przeprowadzić diagnostykę i być spokojnym niż żyć w niepewności. Tak może być, że zmiana jest nieuchwytna w ultrasonografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ta zmiana nie jest jakaś milimetrowa, da sią ją wyczuć skoro urolog wyczuł. Juz sam nie wiem co robić, czy lecieć do innego urologa czy dać sobie spokój. A tak na marginesie co to jest to zwłóknienie na jadrze? Z góry dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam wyniki markerów. HCG *1,00 i AFP 1,97 . Czy te wyniki są wporządku? Czym sie rózni betaHCG od HCG? Na skierowaniu miałem napisane betaHCG, a na wyniku pisze HCG ilosciowo. Z góry dziekuej za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam dokładnie to samo co powyżej opisałeś. Napisz prosze jak skonczyla sie twoja historia, bo ja jestem na poczatku drogi. Takiego guzka to wyczulem ze 2 miesiace temu zrobilem usg i wszystko bylo ok. Od piątku 2009-06-czuje mrowienie, pieczenie lewego jadra. Niepokoi mnie to dlatego w poniedzialek udaje sie do lekarza. Pozdrawiam Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja miałem już 3 usg i na żadnym nic nie widać :) Byłem u kilku urologów i wszyscy zgodnie potwierdzili, że w moim wypadku to jest zwłóknienie. Co do pieczenia i mrowienia, przestałem ciągle *badać* moje jądra. Lekarze kazali mi raz na rok robić kontrolnie USG i markery. To zwłóknienie od grudnia nie zmieniło się, cały czas jest takie samo więc wszystko jest ok. Pojdź do urologa, trzeba się koniecznie poradzić fachowca w takim wypadku. Pozdrawiam Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obserwuje u siebie powiększającą się moszne po lewej stronie. Ale do niedawna nie przeszdzało mnie to. Lecz terz oprócz zmian w wyglądzie moszny czuję ciągły promieniujący ból również polewej stronie. Pojawiły się też bóle przy oddawaniu moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×