Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy operacja torbieli bakera przeprowadzana jest pod pełną narkozą?


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj badanie USG wykazało mi w lewym dole podkolanowym torbiel Bakera wielkości 2.70 cm na 0.46 cm. Chciałam się zapytać czy ta wielkość musi być usunięta operacyjnie? czy pod pełną narkozą ( miałam we wrześniu tego roku usuwaną torbiel skórzastą w jajniku pod pełną narkozą i troszkę się obawiam następnej:( Może ta operacja to tylko znieczulenie miejscowe? Ile czasu trzeba spędzić w szpitalu? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel nie jest duża. Jeśli nie daje dolegliwości nie wymaga leczenia operacyjnego. Można ją zoperować w znieczuleniu przewodowym czyli do kręgosłupa (znieczulenie podpajeczynówkowe). W szpitalu spędzi Pani 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam 2 duże torbiele Bakera, była 3 ale pękła, idę na operacje. Anestezjolog powiedział, że będzie znieczulenie lędźwiowe, ile czasu zostanę w szpitalu, czy prawda jest ze 6 godzin po operacji będę musiała leżeć bez ruchu? Ile trwa operacja? czkam na szybka odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem niecałe 2 tygodnie temu operacje usunięcia torbieli włosowatej kości ogonowej - według nich i karty ze szpitala to jest to cysta piloidalna. Znieczulenie w kręgosłup, po operacji leż dobę bez ruszania się i podnoszenia głowy. Dobrze radzę , ja nie posłuchałem i miałem zespół popunkcyjny. bolała głowa przez ponad 3 doby i leki nie pomagały. Ból nasilał się przy podnoszeniu głowy więc o chodzeniu nie było mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem torbiel usuniętą 3 tyg. temu pod kolanem, w szpitalu leżałem 4 dni to już maks i wypuszczają. Na poczatku dostawałem zastrzyki ale to nic nie pomagało i ortopeda zdecydował się na zabieg, znieczulenie jest od pasa w dól ale jest róznica jak jest dawane ponieważ pierwszy raz z lewym kolanem to dostalem znieczulenie na siedząco a mianowicie siedziałem na stole zrobili mi zastrzyk i jak znieczulenie zaczeło mnie brać to mnie połozyli na brzuch, a drugim razem w prawym kolanie kazali polozyć się na boku kolana jak nablizej brzucha i głowa tak samo i zrobili zastrzyk i ta druga metoda jest duzo lepsza bo poniej nie ma się objawów popokcyjnych i mniej wiencej po 6 godz. odeszło mi znieczulenie wstałem poszłem sie odlac zjadlem zupke na mleku na kolacje i bylo wszystko ok zadnych zawrotów głowy nic nie miałem, dlatego ja osobiscie polecam ta drugą metodę, w razie jakis pytan podaje swoj meil piotrekj_252o2.pl Mialem jeszcze robione w prawym kolanie artoskopie i tez ta druga metoda i jedniem z niej zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was kochani. Ja z torbielą bakera w dole podkolanowym walczę już kilka lat.W kwietniu 2011rmiałam artroskopię kolana.Myślałam że za jednym zamachem zlikwidują torbiel. Ale mój operator powiedział, że niestety nie jest to proste, ponieważ torbiel usytuowana jest blisko tętnicy udowej. Zapewne się boją że coś zchrzanią. Po artroskopii jest jeszcze gorzej, bo mam problem ze zginaniem kolana.Na mój gust to chyba ta torbiel blokuje mi kolano i zapewne uciska na nerwy i naczynia sąsiadujące.Powiedzcie mi proszę, może ktoś wie w jakim szpitalu są dobrzy specjaliści którzy uporaliby się z moim problemem. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Irena z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie wykryli mi torbiela w kolanie mam pytanie czy operuje sie gdzies na kase chorych i czy zna ktos dobrego lekarza w okolicach poznania.i czy robia tylko prywatnie czy na kase chorych.Bo bylam w warszawie i taka operacja kosztuje ponad 10 tys.dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,miałam usunięty torbiel bakera pod prawym kolanem ,gipsu mi nie założono ,zabezpieczono szwy opatrunkiem ,nogę obwinięto bandażem i pouczono o nie zginaniu nogi i układaniu powyżej ułożeniu ciała ,poruszanie o kulach ,stosuję się do tych pouczeń już czwarty tydzień jutro mam wyznaczoną ponowną wizytę u ortopedy .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość calineczka

Mój synek dzisiaj właśnie przeszedł zabieg ściągania plynu pod kolanem i wciskaniem plynu zakleszczajacego. Ma 22mce wiec założono mu szyne gipsowa. Za dwa tygodnie znów jedziemy na szpital. Co dalej, nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×