Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina rozworu przełykowego a nieświeży oddech


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie dotyczy jak w tytule. W gastroskopii oprócz zapalenie żołądka i helikobacter pyroli wyszła mi właśnie ta przepuklina. Bakteria prawdopodobnie wyleczona, nie wiem jak z zapaleniem, ale moje pytanie brzmi, czy dolegliwość ta ma wpływ na nieświeży oddech, i dwa czy ewentualna operacja mogłaby (jeżeli istotnie ma to związek) usunąć i przyczynę i objawy( głównie chodzi mi o nieświeży oddech). Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepuklinie rozworu przełykowego dochodzi do refluksu żołądkowo-przepuklinowego skutkiem czego jest zgaga, cofanie się treści pokarmowej, a w rezultacie przykrego zapachu z ust. O operacji decyduje chirurg osobiście, najlepiej zgłosić się do niego z wszystkimi wynikami badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania, 36 lat, 14.10.2010

Ja również miałam nieświeży zapach z ust, ale w momencie nasilonych objawów, tuż przed gastroskopią i dietą. Kiedy zastosowałam odpowiednią dietę przeszło (nieświeży zapach i kleista ślina). Czy to znaczy, że przełyk jest już w lepszym stanie? Czy przepuklina po leczeniu może całkowicie zniknąć? Joasiu, a jaką masz? Ja GERD A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że przełyk jest już w lepszym stanie? - to rzeczywiście kliniczny objaw poprawy stanu śluzówki przełyku Czy przepuklina po leczeniu może całkowicie zniknąć? - leczenie farmakologicznie nie spowoduje wyleczenia przepukliny tylko najwyżej likwidacje jej objawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie wiem, być może jest to na wyniku, ale tu wyniki idą bezpośrednio do lekarza, nie mam do nich wglądu. Ale zapytam, może mi powie. Powiedział tylko, że przepuklina jest mała. Co do refluksu, to nie wiem czy mam, zgaga jest mi właściwie nieznana, lekarz powiedział,że wydzielanie kwasu czy cofanie może mieć wpływ na migdały, zatoki czy serce. Nie mieszkam niestety w Pl i nie mam jak potwierdzić tych informacji( przyznaje, nie mam do niego zaufania, jest to jedyny polski lekarz). A mogłabyś podpowiedzieć coś na temat diety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie GERD A to mała przepuklina, a są jeszcze B, C i D. Refluks powoduje właśnie ta przepuklina. Mi też zgaga była nieznana, a okazało się, że mam tą przepuklinkę, małą nadżerkę 2mm we wlocie do żoładka i zapalenie żołądka i opuszki dwunastnicy. Zgagi nie miałam, zaczęło się od bóli brzucha, szczególnie w okolicach mostka. Teraz czuję się znacznie lepiej. Aby wyleczyć zapalenie i nadżerkę stosuję IPP i dietę: gotowane płatki owsiane na wodzie, kaszka manna, czasem ryż, gotowane marchew, pietruszka seler, brokuły, gotowane jabłka, surowe banany, gotowana pierś z kurczaka, pierś z indyka, gotowane ziemniaki, siemie lniane rano i wieczorem. Prawie wcale nie solę, czasem tylko kilka ziarenek soli, troszeńkę zaledwie cukru np. do herbaty zielonej lub ziołowej dla żołądkowców którą kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością. Sporadycznie kawa zbożowa. Całkowicie wykluczyłam mleko i jego przetwory. Fajny jest też drobniutki makaron z masełkiem, albo dorsz gotowany albo pstrąg zapiekany w folii z warzywami (te, co wcześniej pisałam plus koperek). To wszystko jest tak lekkostrawne, że ciągle coś jem, bo głodna jestem :) Rano naczczo piję też olejek cedrowy 5 ml. To najważniejsze co pamiętam. No i podniosłam poduszkami oparcie do spania. A mam wrażenie, ze najbardziej pomogły mi płatki owsiane z rozgniecionym bananem, to dość smaczne i często to jadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie jest skuteczne tylko wtedy, gdy usuwa przyczyny. Przyczyn należy szukać najpierw tam, gdzie są one najczęstsze, czyli w jamie ustnej. Zlikwidować trzeba próchnicę, usunąć korzenie zębów i kamień nazębny, wyleczyć zapalenie dziąseł i przyzębia. Pamiętać należy o systematycznej i dokładnej higienie jamy ustnej. Podstawą jest dokładne oczyszczanie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych (nitka dentystyczna). Pamiętać też należy o czyszczeniu języka. Nagromadzone na języku bakterie produkują lotne związki siarkowe o ostrym zapachu. Zbierają się one w niteczkowatych brodawkach języka. Nalot można usuwać specjalną szczoteczką. W Internecie i w aptekach dostępny jest specjalny płyn do płukania jamy ustnej AIR LIFT, pasta AIR LIFT i szczoteczki do czyszczenia zębów oraz języka. Żucie specjalnej gumy AIR LIFT może okazać się pomocne (pobudza wydzielanie śliny). Warto zjeść kawałek jabłka lub cząstkę pomarańczy, by śliny było więcej i dzięki temu drobnoustroje zostaną wypłukane z ust. Można płukać usta wodą lub specjalnymi płukankami dostępnymi w aptekach, np. płynem ALFA. Przy odczuwaniu suchości w ustach, należy pić więcej wody oraz koniecznie zapoznać się z preparatami z serii XEROSTOM. Rzucenie palenia papierosów przyniesie wiele korzyści dla zdrowia, nie tylko poprawę w zakresie zapachu z ust. Unikać można spożywania produktów o przykrym zapachu. Należy powstrzymywać się od picia alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem: nieświeży oddech, miałem wycięte obydwa migdały, usunięte 4 zęby, które psuły się więc siłą rzeczy musiałem je usunąć, wszystkie zęby mam zdrowe, migdałów już nie mam, ale miałem robioną gastroskopię i wyszła właśnie ta przepuklina rozworu przełykowego, lekarz mówił że jest mała więc nie ma sensu dawać lekarstw. Mój lekarz rodzinny dał mi tabletki IPP mam wrażenie, że troszkę pomagają, ale to za mało nieświeży oddech jest nadal, miałem dietę, ale nie wiem dokładnie co mogę jeść a co nie bo to wszystko dziwnie jest opisane. Jeśli komuś pomogła ta dieta to proszę o kontakt na GG: 6636006 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję bardzo tani i skuteczny środek do toalety języka- sól kamienna ( nie wiem ile kosztuje kg , ale niewiele), nałożona na szczoteczkę do zębów po umyciu zębów pastą. Szczotkowanie języka solą 2 razy dziennie. Język jest czyściutki i różowy. Życzę powodzenia i przyjemnego oddechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×