Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie jelit inne niż kolonoskopia


Gość elzbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu mam bardzo wzdety brzuch - zaparcia - i czasami bol z lewej stony nadbrzusza -- chirurg zalecil kolonoskopie --- chcialabym tego badania uniknąc -- czy mozna w inny sposob zabadac jelita --????? TK ?/ endoskopia kapsuklowa -- ??? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endoskopia kapsułkowa jest dość drogim badaniem (ok. 2 -2,5 tys. zł) i nie ma możliwości przy tym badaniu pobrania wycinków do badania. Miałam kolonoskopię i naprawdę nie ma się czego obawiać. Jesli będziesz chciała opiszę ci przebieg badania ze szczgółami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolonoskopia bezbolesna? Jestem żywym przykładem, ze boli i juz nigdy więcej. Koleżanka nie wytrwała do końca badania, nie wytrzymała bólu. W rodzinie dwie osoby miały to badanie i tez je bolalo. Nie wiem od czego to zależy, jednych jak widać nie boli innych bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Autorze. Możesz poprosić o badanie w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. na nfz jest płatne i nie wszędzie jest możliwe do wykonania. Polecam badanie prywatnie. Bez bólu, miły personel, fachowa obsługa. Ja wykonwałam kolonoskopię w intermedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze polecam prywatnie. I nie ma sie czego bac choc wiadomo ze kazdy inczej reaguje. Nie jest najprzyjemniejsze ale zawsze mowie ,bo wiele razy juz doswiadzczalem... Wole 40minut rury w tylku niz 5 min rury w gardle :)Mnie az tak bardzo nie bolalo, a w porownaniu z bolem przy niedroznosci jelit... to nic. Pomysl w ten sposob... wolisz sie pomeczyc teraz 40 minut i miec rozwiazanie czy zyc krotko w ciaglym bolu? Co roku od 6 lat robie badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×