Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamany kręgosłup szyjny


Gość smutna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój brat miał wypadek prawdopodobnie ma złamany kregosłup szyjny Ma niewładne nogi oraz paraliż konczyn górnych i zbity rdzeń kregowy rękoma wykonuje małe ruchu natomiast nóg wogóle Czuje mrowienie w nogach czy jest szansa na to aby kiedys w zyciu chodził czy jest szansa na to aby był sprawny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dokładnej analizy wszystkich badań i konsultacji, szczegółów klinicznych nie odpowiem konkretnie na to pytanie. Trzeba w tej sprawie konsultować się z lekarzem prowadzącym, który zapewne w jakiś sposób odpowie na to pytanie. Odpoiwedzi na takie pytania są bardzo trudne. Zdarza się, że w przypadku prawidłowej rehabilitacji, często długotrwałej dochodzi do ustąpienia ubytków neurologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem zdaje sobie z tego sprawe że to jest za mało danych natomiast dokładnie nie wiem co tak naprawde miał operowane które kregi Lekarze niechcą zabardzo mówić. Dziś był posadzany na wózku natomiast nie usiedział był bardzo wiotki i nic z tego Od wypadku mało czasu upłyneło czy to jest jeszcze do naprawienia? Ma już zaczętą rehabilitacje lecz jak narazie nic sie nie poprawia czy jest wogóle możliwość aby siedzial na wózku i kiedys wstał ? Tak bardzo sie boje nie wiem co mysleć gdzie szukac odpowiedzi i pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie sie dowiedziałam iz moj brat ma zlamane kregi c4 c5 c6 i przemieszczony kregosłup o 2mm ogólnie paraliż całego kregosłupu oraz zbity rdzen kregowy nie czuje również potrzeb fizjologicznych ani jak sie załatwia Rehabilitacje juz ma szpitalna czy mogłby pan napisac mi cos wiecej za co sa odpowiedzialne te kregi czy to juz spisany jest na straty Lekarze postawili kreske juz na nim. Czy jest chociaz troche szansy na to aby wstał albo samodzielnie usiadł Czy tylko mozna czekać na cud ? Rehabilitacja jest tylko taka szpitalna a gdyby miał również też prywatnie czy to dałoby wieksze efekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość graboś

witaj smutna! pisze bo jestem w takiej samej sytuacji jak twój brat,spoczątku niemiałem sprawnych rąk,teraz jestem wstanie sam wiele zeczy zrobić oczywiscie rekoma, reszte ciała od wysokosci piersi jest sparalizowane,nieczuje brzucha ani konczyn dolnych,dodam ze mniałem złamany kregosłup szyjny z uszkodzeniem rdzenia.Lekarze dziwili się ze tak szybko odsyskałem czucie w recach.Od mojego wypadku mineły 2 miesiące nadal jestem pacjetem lerzącym niemoge się nawet sam obrucic. mam nadzieje ze odzyskam władze w nogach i tego zycze twojemu bratowi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zlamany kregoslup kregi c6 c5 złamanie wybuchowe mrowienie w to dobry znak tez czułem mrowienie w kończynach gornych i dolnych rdzen nie zostal prawdopodobnie mocno uszkodzony powodzenia ja normalnie funkcjonuje biegam itp.a było zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku doznałem złamania C4,C5,C6 i C7 w wypadku samochodowym. C4 i C5 z podwichnięciem, pomiędzy które wszczepili mi implanty CERVIOUS i skręcili to płytką Vectra. Na dzień dzisiejszy mam tylko ograniczenia w obracaniu głową, ale to już zostanie do końca życia. Gorzej jest natomiast z prawą nogą, która też wtedy ucierpiała. Złamanie dwukostkowe (siedem śrub, blacha i drut Kirschera), otwarte złamanie wieloodłamowe rzepki (popręg Webera). Życzę zdrowia dla brata, koleżanko *SMUTNA* . Cuda się zdarzają. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Ja 2010r., spadłam ze schodów i miałam złamany c6 bez przemieszczenia, i zwichnięty c5. Dopiero po dwóch dniach zadzwoniłam po karetkę ponieważ nie mogłam wstać po raz drugi z wersalki i to dziwne wrażenie, że mi głowa odpadnie jeśli jej nie będę podtrzymywać. Nie chciano najpierw mi wierzyć, że mam tak poważny uraz nie mając żadnych urazów zewnętrznych. Teraz dopiero odczuwam , że coś jest już nie tak. Coraz częściej boli mnie kark, jestem coraz bardziej przygarbiona, odczuwam mrowienie lewej strony zwłaszcza gdy jestem zmęczona. Pewnie będą jeszcze dalsze komplikacje, ale jakoś funkcjonuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn miał złamany kręgosłup odc. C567 jest 5 miesięcy po wypadku w trakcie rehabilitacji stacji ar ej wróciło nam czucie głębokie poci się po całości od miesiąca ma mrowienie od pasa w dół .kończyny górne się wzmocnily je posiłki samodzielnie za pomocą mak arki na łyzke jest stabilniejszy w kregoslupie ,rdzeń był ucisniety ale nie przerwany czy ktoś powie co będzie dalej nie chodzo nam jeszcze palce w dłoniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...bliska mi osoba miala zlamane i zwichniete kregi szyjne c4 c5c6 nastapil niedowlad czterokonczynowy mimo ze czuccie bylo...podczas operacji wstawiono implanty tytanowe....dzis po 5msc od operacj i intensywnej rechabilitacji prawa reka zaczyna byc coraz silniejsza i sprawniejsza,,,pionizacja zakonczyla sie sukcesem oraz sa stawianepierwsze kroki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycjay lubeck w niemczech.o

Ja mieszkam w okolicy lubeck w niemczech.okropnie nazistowscy lekarze,nie majacy pojecia o niczym.oplacalo sie placic prywatnie .gdyby nie ten rusek,to bym na wozku wyladowalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mburga.zrobil mi akupunktirote

Ja mialam paraliz obu rak .bylam 3 razy w szpitalu,zrobili przeswietlenie glowy i karku.niby nic nie znalezli.to bylo w czerwcu tego roku.pod koniec lipca mialam paraliz obu nog i znowu zdretwialy kark.niechcialam po raz 4 do szpitala.dostalam od kolezanki numer do ruskiego lekarza z Hamburga.zrobil mi akupunkture ,chiroterapie.2 godz.pozniej moglam juz ruszac palcami u stop.ogladal moje przeswietlenie karku.okazalo sie,ze mialam blokade kregow C 5-7, Th 3-4 blokada,ischias nerw blokada.lacznie 9 razy mialam akupunkture i chiroterapie.teraz moge normalnie chodzic i rekoma ruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem złamany rok temu ząb obrotnika kregosłup szyjny w najwyzszym połozemiu ten co trzyma ciezar głwy na samej gorze c1,c2 miałem niedowłąd lewostronny kregosłup złamany ale bez uszkodzenia rdzenia tzn przerwania zespolili mi tytanowymi czterema srubami na drugi dzień po operacji majac kołnierz oczywiscie usiadłem a na nastepny dzień wstałem i zaczołem stawiac 1 kroki z pomoca rechabilitanta i oczywiscie balkonika po rechabilitacji jest wszystko ok chodze normalnie praktycznie wszystko jest jak przed wypadkiem tyle ze mam troche ograniczenie skretu głwy w lewa strone polecam szpital w Piekarach śląskich wspaniali ludzie poczawszy od lekarza ktory mnie operował i także na personelu pielęgniarskim Dziękuje jeszcze raz Bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w czerwcu 2015 miałem wypadek na rowerze. Kompresja trzonu C5 z uciskiem na rdzeń. Czekałem na operację 2 dni, przez ten Okres mrówki w nogach nie dowlad rąk. Po operacji wszystko się zmieniło zniknęły mrówki w nogach i ręce już ok lecz ciężko odzyskać siłę. Dziś po rehabilitacji i ćwiczeniach w domu gram normalnie w piłkę, biegam oraz chodzę na siłownie gdzie dźwigam lekkie ciężary by wróciła siła w rękach i nogach. Po operacji tylko nie mam czucia w palcu wskazującym i ciągle siedzą mnie ręce dłonie jak bym poparzony pokrzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja synowa ulegla wypadkowi samochodem zlamanie kregoslupa z zwichnieciem od c4 do c5 pekniecie poprzeczne c6.Ma paraliz konczyn dolnych i nie dzialaja palce w rekach.Czuje mrowienie w nogach i poci sie.od wypadku minelo 2 i pol mies przebywa na rehabilitacji w szpitalu.jest Tetra czy jest szansa na powrot do ruchomosci nog ?ktos mial podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wypadku komunikacyjnym miałam złamany wyrostek poprzeczny kręgu c7 Oraz ząb obrotnika. 5 miesięcy chodziłam w ortezie filadelfia. C7 zrósł się sam, a ząb obrotnika trzeba było zespalać śrubami. Obecnie mam 6 śrub w pierwszych trzech kręgach i 20 % obrotu głową. Codziennie mdlości, szumy uszne, oraz zawroty głowy. Gdyby ktoś miał jakieś pytania prosze pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×