Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Endomertioza, znieczulenie ogólne?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam Panie Doktorze,Bardzo niepokoi mnie fakt,iż mam stwierdzoną endomertiozę,a najgorsze jest to,iż mam nadciśneinie tętnicze po ciąży (cesarka w 33.t.c.) oraz nadciśnienie w trakcie ciąży w tym białkomocz(zatrucie ciążowe). I będę mieć operację,ale nie wiem jakie znieczulenie będzie najbezpieczniejsze dla mnie,a palę papierosy.Boję się,że jak pomimo mojego nadciśnienia dostanę znieczulenie ogólne i wtedy mogę już się nieobudzić,mam nadciśnienie skokowe i nie leczone,bo prowadzę niestety bardzo nerwowy tryb życia i dosyć stresowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

nie jeszcze nie przeszłam panie doktorze,bo dopiero w poniedziałek idę do mojego ginekologa,który przepisał mi danazol 200mg a poinformowałam,iż mam nadciśnienie po ciąży nadal,byłam oczywiście u lekarza chirurga anestezjologa,który zrobił dokładne badanie usg i powiedział,że nie widzi żadnej endomertiozytylko nierozpuszczony szew,w wyniku,którego doszło do stanu zapalnego i tak też ten torbiel powstał,nawet widzałam ten szew a jak poszłam po tym badaniu za niecały miesiąc do lekarza ginekologa to po tym zbadał mnie i pobrał cytologię to uważał,że jestem zdrowa i jakby mnie coś bolało to wtedy mam do niego a lekarstwa mi nie przepisał,a wiem,że są antybiotyki,powiedział,że jak narazie nie trzeba,niestety poszłam za parę dni znów,gdyż odczuwałam ból przy szwie cesarskim,bo tam wyczuwalny jest ten torbiel i mój ginekolog powiedział mi przy usg,iż mam endomertiozę i nie widzi żadnego nierozpuszczonego szwua jak chciałam zobaczyć to szybko zaraz wydrukował zdjęcie i tego poprzedniego wyniku od innego lekarza nie schował do mojej karty,był jakiś dziwny,a jak zapytałam się o operację to niestety nie za bardzo się dowiedziałam,bo mi nie powiedział i jakby unikła mój lekarz odpowiedzi. panie doktorze jestem już po cesarskim cięciu 2,5 roku,cała sytuacja zaczeła się dziać pół roku po tej operacji,ale nic nie wiedziałam.chciałabym wiedzieć ,czy będę mieć znieczulenie ogólne jak mam nadciśnienie,nawet jakby się okazało co nie daj boże,że jest to endomertioza.mogę mieć w znieczuleniu jak przy cesarkim cięciu wtedy? prosze o jak najszybszą odpowiedź. z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Proszę mi jeszcze powiedzieć, gdzie torbiel się znajduje. Czy lekarz wspominał czy zabieg miałby być wykonany metodą laparoskopową? W tej metodzie zwykle używa się znieczulenia ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

panie doktorze ten torbiel znajduje się zaraz przy szwie po cesarskim cięciu.widziałam mój szew nierozpuszczony i tylko mam ból przy tym właśnie szwie oraz pojawia się przy chodzeniu takjakby tarcie tego szwu na ten torbiel panie doktorze ,ale ja mam nadciśnienie,ja już się boję, proszę o odpowiedź. z góry jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

nic mi nie powiedział mój ginekolog tylko chce mnie skierować do szpitala. na dodatek dziwi mnie,bo lekarz chirurg i anestezjolog czyli o dwóch specjalizacjach powiedział mi jak wykonywał bardzo dokładnie moje badanie usg wczesniej przed wizytą u mojego ginekologa to stwierdził,iż nie mam żadnej endometriozy.i tak to wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×