Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha, nudności, wymioty a kuracja antybiotykowa


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od 3 dni mam bóle brzucha, nudności a wczoraj wymioty. Ostatnio byłam na kuracji antybiotykowej ze względu na zapalenie oskrzeli. Antybiotyk był podawany dożylnie. Chciałabym się dowiedzieć czy te bóle mogą mieć związek z antybiotykiem? a jeśli nie to czym ten ból może być spowodowany?? dziękuje z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakim czasie od zaprzestania przyjmowania antybiotyku pojawiły się dolegliwości. Ponadto występujące objawy mogą wskazywać na zatrucie pokarmowe, stan zapalny przewodu pokarmowego, układu moczowego, nietolerancji pokarmowej czy błędu dietetycznego. Najlepiej skonsultować się osobiście z lekarzem pierwszego kontaktu, który na podstawie wykonanych badań będzie mógł ustalić przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle wystąpiły w ostatnim dniu podawania antybiotyku. Byłam u lekarza który przepisała mi Controloc, leki przeciwwymiotne i co najgorsze nie mam poprawy. Choruje także na cukrzycę nie mogę nic zjeść a do tego wychodzi aceton w moczu i cukier strasznie się waha.... od 30 do 350.... Moja diabetolog jest na urlopie i nie mam pojęcia co mogę zrobić w takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba unormować poziom cukru we krwi. Takie dolegliwości mogą być związane ze znacznymi zaburzeniami w poziomie glukozy we krwi. Tak drastycznie różne poziomy glukozy we krwi mogą wymagać nawet hospitalizacji. Trzeba pilnie w tej sprawie udać się do lekarza rodzinnego. Prawdopodobnie skieruje na leczenie szpitalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam od lekarza rodzinnego, który kazał dużo pić i iść do diabetolog i ona ma zadecydować co dalej. Panie doktorze ja naprawdę nie wiem co mam robić. Nadal nie mogę nic zjeść i obawiam się co może dalej z tego wyniknąć.Moja Pani doktor wraca pod koniec tygodnia.Rano cukier miałam 280... Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×