Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie zwieracza wewnętrznego przy hemoroidach


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam często twarde stolce w związku z tym zrobiła mi się ranka od obtarcia na zwieraczu. nie jest po osi tylko w poprzek 3 mm, swędziała mnie okropnie do pół godz po oddaniu stolca. Teraz się podgoiła, ale boję się że będzie się rozwalać bo chyba wcześniej też była tylko nie zwracałam uwagi. W dodatku mam uczucie piecznia na zwieraczu wewnętrznym, jakby obtarcie po kupie, i pewnie tam tez się zrobiło coś takiego. Nie w kanale tylko na tej zaciśniętej obręczy. Czy to jest szczelina ? boję się że to się nigdy nie wygoi do końca. Najgorsze jest to że jedyny lek jaki mi pomagał-agiolax jest nie do kupienia, czym można go zastąpić? Żadne colony c mi nie pomagają, gliceryny czy lactulozy.Mam też hemoroida za zwieraczu zewnętrznym, pojawia mi się taki balonik, no i boli mnie przez to zwieracz, nie krwawi. Ale się nie chce zagoić. Szczerze mówiąc nie chce iść do lekarza bo byłam już u 10 i nic mi nie pomogli. Dziękuję. Proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie właśnie szczelina odbytu. Przede wszystkim należy zmodyfikować dietę na bogatą w błonnik. Można stosować czopki doodbytnicze Proktis łagodzące objawy oraz leki wpływające na sam zwieracz, jednak przepisywane osobiście przez lekarza prowadzącego. Można także poprosić lekarza o przepisanie recepty na maść cholesterolową, którą należy smarować okolicę odbytu co łagodzi objawy i przyspiesza gojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×