Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siniak poniżej rany po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze. Jestem 8 dni po operacji wyciecia wyrostka robaczkowego metoda laparoskopowa. Zauwazylam dzisiaj rano, ze ponizej rany pepkowej jest siniak. Oddalony jest w dol ok 2 cm od rany. Jest zielono-zolty. Gdy naciagne lekko skore widze fioletowe kreseczki. Boli mnie nadal brzuch. Nie wiem czy to normalne czy powinnam zglosic sie do lekarza?? Bardzo prosze o odpowiedz. Jestem juz bardzo zmeczona bolem i lekarstwami przeciwbolowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zasinienie to normalna sytuacja w przypadku takich ran. To oznaka wchłaniającego się krwiaka podskórnego, gojenia się. Bóle brzucha czasami po takim zabiegu mogą utrzymywać się, ale w niewielkim nasileniu przez około 2-3 tygodnie. Jeśli ma Pani w tym względzie wątpliwości radzę skonsultować się w tej sprawie bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze. Siniak powoli schodzi. Brzuszek robi sie mniejszy ale pojawil sie bardzo silny bol po prawiej stronie gdzie brzuszek puchnie .Ciezko mi sie poruszac,shylac, kucac. Bol jest bardzo silny, nieznosny. Umiejscowiony jest w miejscu bylego wyrostka i bol migruje az na kregoslup. Co to moze byc?? Czy zrobic kontrolne USG czy ten bol to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to moze byc? - trudno mi to określić bez bezpośredniego badania co może być przyczyną takiego bólu, po tej operacji, po tak długim czasie tak mocne dolegliwości bólowe nie powinny już występować, może to jakaś sprawa niezależna od wyrostka np. związana z układem moczowym czy też kręgosłupem Czy zrobic kontrolne USG czy ten bol to normalne? - najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolne badanie do chirurga, on po badaniu zaleci dalsze postępowanie i być może kontrolne USG jamy brzusznej jeśli zajdzie taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze Mialam wizyte u lekarza w sprawie tego bolu. Wyslal mnie do szpitala. Tam widzialam sie z chirurgiem. Przepadal brzuszek, zrobili badanie moczu i krwi. Krew i mocz ok. Naciskal reka po calym brzuszku i bol bardzo silny wystepowal wlasnie w miejsc zblizonym do bylego wyrostka. Nafaszerowali mnie tabletkami przeciwbolowymi. Gdy poraz drugi badal mnie kolejny chirurg stwierdzil iz mam siniaka pod rana pod pepkiem i ,ze ten bol spowodowany jest pooperacyjnym siniakiem wewnetrznym. Najpierw powiedzial,ze zrobia usg a pozniej cisza. Po przesiedzeniu w szpitalu 5 godz. zostalam odeslana z Omeprazolem i Diclofenac Sodium do domu. Kazali brac paracetamol..Mam dosyc..Co Pan o tym mysli ja juz nie wiem co robic??? Jest cos takiego jak taki siniak jak opisalam? Bardzo prosze o odpowiedz..Z gory bardzo bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji wyrostka robaczkowego minoł prawie rok , byłam 6 razy w szpitalu dopiero za szóstym wycieli bo sie rozlał . nie moglam sie wybudzić po operacji .. operacje miałam o godzinie 11 skonczyla sie o 14 . i od godziny 14 próbowali mnie wybudzić niestety nie mogli wybudzili mnie o godzinie 22 . -,- przez 6 dni nie mogłam sie ruszać sikać wstawać , chodzić , wyszłam po 3 tygodniach ze szpitala lekarz tydzien poznieij zdjoł mi szwy . niestety do szkoły poszłam po 2 miesiącach ponieważ nie mogłam siedzieć wyginać sie i wgl . jak wróciłam do szkoly to zemdlałam na wf ... Moja rana jest bardzo gruba i różówo fioletowa. jednakże ostatnio zobaczyłam , że jest mały otworek tka jkaby sie otworzyła a tam wystaje takie cooś czarne , nadal boli mnie rana . Mam jeszcze chorobę Chelicobactera nie moge dźwigać schylać sie nic poprostu . ? co mam robićz tym wyrostkiem jechać do szpitala. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×