Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kontrola po laparoskopii wyrostka robaczkowego


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzien temu w srode mialam laparoskopie oraz usuwany wyrostek robaczkowy. Operacja miala miejsce w Anglii. Trafilam do szpitala z bardzo silnymi bolami brzucha, z goraczka. Stwierdzono bez zadnych badan typu usg ze moze to byc wyrostek robaczkowy.. Krew i mocz byl w porzadku.Bol byl nie do zniesienia. Podano mi morfine. Do szpitala trafilam we wtorek po poludniu a operacja odbyla sie w srode rano. Cala noc sie meczylam. Nikt nie zwracal na mnie uwagi. Rano chirurg przebadal rekoma ponownie brzuszek. Bardzo bolalo. Powiedzial, ze musze podjac sie operacjii. Stwierdzil,ze gdy okaze sie ,ze nie ma zapalenia wyrostka mimo wszystko go usuna. Mowil takze o lewym jajniku na ktorym mam torbiela 3,5cm,ze beda go usuwac bo on tez moze powodowac bole brzucha. Po operacji bardzo ladnie dochodzilam do siebie, bez wymiotow itp. Nie otrzymalam zadnej informacji na temat odbytej operacji.Do domu wrocilam w czwartek rano.Mija tydzien,brzuszek boli i jest duzy ale to chyba normalne. Nadal nie wiem co mi usuneli w czasie operacji. Pielegniarka powiedziala,mi ze moge jesc wszystko co chce co jest kompletna bzdura. Gdy wrocilam do domu zjadlam szczypte spagetti..Myslalam,ze umre z bolu,brzuch i klatka piersiowa przez pewnie kwasy zoladkowe. Teraz jestem na lekkostrawnej diecie. Mam tylko problem z wyproznianiem. Dopiero we wtorek skorzystalam z toalety ale z duzym wysilkiem po czym teraz brzuszek bardzo boli. Nie wiem czy zatwardzenie jest spowodowane zmiana diety. Widzialam sie w piatek z lekarzem rodzinnym. Zbadal brzuszek i powiedzial ,ze wszystko ok. Oczywiscie on rowniez powiedzial mi ze moge jessc wszystko czego zapragne, dal zwolnienie lekarskie na 2 tyg, nie powiedzial mi nic na temat kto sciaga mi opatrunki i czy powinnam zrobic usg kontrolne czy wszystko ok w brzuszku...Czy powinnam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUU. Ja dostałem zwolnienie z pracy na 35dni od operacji. Dieta lekkostrawna. Zakaz dźwigania ciężarów przez 3 m-ce. Zakaz seksu przez 3 tygodnie. Wypróżnianie mam co 2-3 dni ale to normalne po operacji. Miałem 2 tygodnie temu (ale tradycyjną metodą czyli długie ciach i 4 szwy). Antybiotyk Cholestil i Ranigast (chyba na wzdęcia) oraz na ból Vegantalgin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×