Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pęcherzykowaty tarczycy


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Odebrałam wyniki badania BAC, trochę mnie niepokoją co to jest koloid i guzek pęcherzykowaty tarczycy? Wizytę u endokrynologa mam dopiero za 2 miesiące i bardzo bym chciała wiedzieć czy nie powinnam wcześniej iść do lekarza. Czy to może być początek nowotworu? Jak powinno wyglądać leczenie tego guzka? Do tej pory brałam tylko Letrox lub Eutyrox 25/50 lub 100. Obecnie biorę dawkę 25, czy to wystarczy? Czy powinnam brać również jod? Stwierdzone mam wole tarczycy. Bardzo proszę o interpretację poniższych wyników: *Koloid, krew, rozproszone i w płacickach komórki tarczycy ogniskowo tworzą struktury pęcherzykowe. Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi pęcherzykowemu tarczycy. Wskazane ponowne badanie po leczeniu i w przypadku powiększenia zmiany nie później niż za 6 - miesięcy.* Znają może Państwo dobrego państwowego endokrynologa w Warszawie? Bardzo dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciała wiedzieć czy nie powinnam wcześniej iść do lekarza - raczej należałoby wcześniej w tej sprawie skontaktować się z endokrynologiem Czy to może być początek nowotworu? - guzek pęcherzykowy z reguły budzi podejrzenie procesu nowotworowego w postaci raka pęcherzykowego i zazwyczaj wymaga leczenia operacyjnego Jak powinno wyglądać leczenie tego guzka? - raczej operacyjne, zależeć to będzie od decyzji endokrynologa Do tej pory brałam tylko Letrox lub Eutyrox 25/50 lub 100. Obecnie biorę dawkę 25, czy to wystarczy? Czy powinnam brać również jod? - o tym musi zadecydować endokrynolog, ważne są także poziomu hormonów tarczycy we krwi Znają może Państwo dobrego państwowego endokrynologa w Warszawie? - nie znam, może ktoś inny zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×