Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie macicy z przydatkami z powodu mięśniaków i torbieli


Gość rena

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , panie doktorze ! Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie -czy w czasie operacji usunięcia macicy z przydatkami z powodu mięśniaków i torbieli ,usuwa się je tylko, czy lekarz operujący zabezpiecza pochwę przed wypadaniem i pęcherz przed nietrzymaniem moczu z powodu obniżenia pęcherza ? .Nurtuje mnie to pytanie gdyż usłyszałam ,że odseparowuje się tylko macicę od pęcherza . Czy to musi być napisane w wypisie ze szpitala jeżeli było podwieszenie ? Czy przed każdą operacją ginekologiczną musi być cytologia ?Dziękuję . Pozdrawiam Rena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wycięcia macicy z przydatkami nie wykonuje się jednoczasowo plastyki pochwy ani podwieszania pęcherza moczowego. Jedynie w przypadku, gdy dochodzi do takiego powikłania wykonuje się taki zabieg (powikłanie bardzo rzadkie). Jeśli taki zabieg plastyki był wykonywany w czasie wycięcia macicy to zapewne będzie to napisane w karcie wpisowej w miejscu, gdzie opisuje się jaki typ zabiegu został wykonany. Niekiedy wykonuje się badanie cytologiczne przed całkowitym wycięciem macicy, ale tak na prawdę nie jest to konieczne, gdyż i tak cały narząd po operacji jest przekazany do badania histopatologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pana odpowiedzi panie doktorze zrozumiałam, że usuwa się wszystko i nic tego nie trzyma ?czy są jakieś techniki w czasie operacji zabezpieczające jednak pęcherz i pochwę , bardzo proszę o odpowiedż gdyż ten problem nurtuje wiele moich znajomych no i mnie oczywiście . Bardzo dziękuję za odpowiedż i poświęcony czas . pozdrawiam Rena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne techniki operacyjne rozwiązujące ten problem. Zajmują się tym ginekolodzy i wykonują te zabiegi, ale raczej wyłącznie jeśli dochodzi do takich powikłań po usunięciu całkowitym macicy, gdyż są to bardzo rzadkie powikłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×