Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel o pogrubiałej ścianie na nerce a zgrubienie pod żebrami


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat,jestem studentką. Ważę 46 kg,mam 157cm wzrostu.(podaję te dane gdyż możliwe,że mają one jakieś znaczenie) Przez przypadek(wykonywałam 2,5 roku temu USG brzucha z powodu bólu piersi,okazało się,że brak mi magnezu) dowiedziałam się,że mam torbiel w dolnym biegunie lewej nerki o wymiarach 25x21mm o pogrubiałej ścianie. Reszta narządów bez zarzutów. Pani radiolog stwierdziła ,że może to być dziedziczne. Moja mama miała torbiel na jajniku,a następnie 2 mięśniaki. Usunięto jej jajniki. Lekarz zalecił ponowne badanie kontrolne za rok. Wybrałam się i okazało się,że moja torbiel ma nadal takie same wymiary. Dodano iż jest ona o nierównych i częściowo uwapnionych ścianach. Zalecono mi badanie CT i urografię. Badanie to wykonam dopiero po konsultacji z urologiem,pod koniec października. Od 10 lat leczę się homeopatycznie na łuszczycę,która jest umiejscowiona głównie na głowie. Nasila się w czasie zimy i pod wpływem stresu. Słońce działa kojąco. Mam również atopowe zapalenie skóry,umiejscowione pod pachami. Pojawia się okresowo,bardzo swędzi. Tworzą mi się rany pod pachami(ponieważ nie jestem w stanie opanować drapania), co jak można się domyśleć przy spotkaniu z potem bardzo piecze. Mam silne bóle menstruacyjne oraz obfitą miesiączkę, która trwa 6,7 dni. Jest regularna. Wyczułam ostatnio zgrubienie po lewej stronie pod żebrami.Czy to możliwe ,że to ta torbiel?Nie przypominam sobie,żebym ją kiedykolwiek wcześniej wyczuwała. Myślę,że zarówno ta torbiel jak i moje choroby skórne są związane z przykrymi zdarzeniami w mojej rodzinie i nadmiernym stresem. Jedna z moich bliskich osób jest po raz drugi w klinice psychiatrycznej,ma stwierdzoną depresję dwubiegunową. Rok temu kolejna bardzo bliska osoba próbowała popełnić samobójstwo. Znalazłam ją po dokonaniu czynu. Ta osoba również przebywała w tym szpitalu. Próbuję zasięgnąć informacji w kilku źródłach,więc napisałam również tutaj. Czy mam się czym martwić?Czy rzeczywiście mam wykonywać badania związane z nerką ?Może jeszcze jakieś powinnam zrobić? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na mój post. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe ,że to ta torbiel? - na pewno nie jest to torbiel nerki, torbiel jest mała, głęboko położona w jamie brzusznej i dlatego nie może być wyczuwalna przez powłoki brzuszne - być może to jakaś zmiana guzkowa położona podskórnie - najlepiej, żeby to zbadał bezposrednio lekarz Czy mam się czym martwić? - myslę, że to raczej nic groźnego, ale musi to zbadać lekarz bezpośrednio Czy rzeczywiście mam wykonywać badania związane z nerką ? - o tym zadecyduje lekarz po badaniu, ale zmiana na pewno nie jest związana z torbielą nerki Może jeszcze jakieś powinnam zrobić? - o tym zadecyduje lekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×