Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Objawy raka kości


Gość Zmartwiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiony

Witam. Mam 30 lat. Chciałem się dowiedzieć, co mi może dolegać i czy może to być objaw nowotworu kości czy raczej to coś innego. Od jakiegoś czasu odczuwam dziwny dyskomfort w prawym kolanie. Otóż jak klęknę lub przykucnę to w momencie stawania na nogi prawa noga w okolicach kolana jest bardzo słaba i podczas wstawania odczuwam lekki ból. W dodatku czasem boli mnie w prawym stawie biodrowym. Bardzo rzadko się zdarza, aby bolała mnie kość udowa. Jak noga się rozprostuje to normalnie moge biegać i kucać. Problem się pojawia jak dłużej klęczę lub kucam. Czy może to być objaw choroby nowotworowej? Pytam o to ponieważ czasem też odczuwam ból w dole pleców. Poza tym zauważyłem następującą rzecz. Jak położę się na plecach i uniosę prawą nogę i zaczną nią wykonywać szerokie koliste ruchy (tzn tak jakby stopą rysować koła) to coś w dole kręgosłupa koło kości ogobnowej mocno mi przeskakuje. Takie coś występuję tylko przy ruchach zgodnie ze wskazówkami zegara. Co mi może dolegać? Czy konieczna jest operacja w takich wypadkach? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, myślę że może Pan mieć problem z kręgosłupem , od tego są bóle biodra , kolana itp proponuję zgłosić się do lekarza neurochirurga , z pewnością powinien skierować na rezonans magnetyczny kręgosłupa - ale decyzja należy do lekarza, sądzę , że to nie ma nic wspólnego z rakiem kości pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zmartwiony

Zauważyłem również, że jak dłużej poklęczę to jak wstają to nie mogę przez jakiś czas rozprostować mocno prawej nogi, ponieważ boli mnie pod prawym kolanem. Jest to dość mocny i rwący ból. Po kilku lub kilkunastu ruchach wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być objaw choroby nowotworowej? - raczej wątpię Co mi może dolegać? - radzę na początku wykonać RTG kolana Czy konieczna jest operacja w takich wypadkach? - po otrzymaniu RTG kolana skonsultować się z ortopedą, po badaniu bezpośrednim on zadecyduje o dalszym sposobie postępowania, raczej wątpię, aby takie dolegliwości wymagały leczenia operacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×