Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn w miednicy małej po przeszczepie nerki


Gość Irena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 36 lat. Jestem 18 lat po przeszczepie nerki .Od 4 lat mam płyn w miednicy małej o rożnych wielkościach 40 x 80 x 100 itp i 2 -3 zbiorniki płynu 30 x 40 67 x29 87 x67 zbiorniki również o różnych wielkościach. Miałam dwukrotnie badanie histopatologiczne płynu punkcji z zatoki Douglasa. Jedno 2 lata temu a drugie 6 mies temu. Wynik był dobry. Miałam kilkakrotnie robione CA 125 wykazało ono 40 a później spadło na 30. Miałam również badanie CA - jest w normie. Teraz płym w macicy powiększył się na rozmiary 135 x135 x 95. Lekarz, który mi zrobił USG powiedział że płyn sięga aż pod pępek. TK mam raz w roku i ostatnio miałam pół roku temu - nie ma żadnych guzów ani zgrubień tylko jest płyn i zbiorniki. Nerki oraz wszystkie inne organy są w dobrym stanie. Wyniki z krwi (wątrobowe, nerkowe, morfologia) Mocz również nie budzi zastrzeżeń. Lekarz ginekolog nigdy nie dawał mi przepisał na to lekarstw - jest to tylko pod obserwacją. Czy mam iść do innego ginekologa ? Co mam robić ? Boję się że płynu będzie coraz więcej. Chciałam nadmienić iż mam bardzo dużo zrostów ponieważ mając 2 lata miałam przetokę jelitową i ucięcie 10 cm jelita, którą później zaszyli i wszystko doszło do normy. Jelita stanęły mi po operacji wycięcia kamienia z nerki. Oprócz tego miałam cięcie cesarskie, które także spowodowało duże zrosty. Lekarze nie mogą mi zrobić laparosopi a operacji też się obawiają. Czy da się zlikwidować płyn lekami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×