Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny swędzący guzek w okolicach odbytu


Gość Ona22lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około 2 dni temu miałam lekkie problemy z wypróżnianiem się (zaparcie), zwykle nie mam problemów z wypróżnianiem, załatwiam się raz dziennie. Wspomniane wcześniej zaparcie podrażniło mi ściankę odbytu i zauważyłam lekkie ślady krwi na papierze toaletowym. Zdarzało mi się to już parę razy, ale stwierdziłam że to jak zwykle podrażnienie od papieru toaletowego przy wycieraniu. Prowadzę dość aktywny tryb życia i odżywiam się zdrowo (odnoszę się do czytanych postów na temat hemoroidów) więc na pierwszy rzut oka nic nie wskazywałoby na objawy hemoroidów, jednak muszę dodać że często noszę stringi, wiem także że przyczyniły się do podrażnienia tego zatarcia w okolicach odbytu co zaowocowało dziwnym guzkiem... Jest on wielkości tabletki i swędzi... Zaczęłam go odkażać i smarować maścią Tribiotyk z antybiotykiem. Po tym smarowaniu objawy swędzenia ustały, guzek utrzymuje się dopiero jeden dzień (zauważyłam go dziś nad ranem). Nie boli mnie, ani nie przeszkadza przy siedzeniu jednak swędzi póki nie posmaruję go maścią. Dodam że w najbliższej rodzinie mama nabawiła się hemoroidów w wieku 30 lat gdy była ze mną w ciąży. Nie ma jednak jakiś groźnych objaw, tylko raz na jakiś czas jej wyskakuje guzek podczas zaparć a potem się chowa z powrotem. Czy mam udać się do lekarza pierwszego kontaktu, czy spróbować samodzielnie wyleczyć guzka i obserwować go czy maleje póki co? Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak Pani opisuje są objawami hemoroidów, jest to zapewne guzek krwawnicowy. Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. On na pewno dobierze odpowiednie leki i zaleci właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×