Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ryzyko raka jelita grubego w młodym wieku


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i raz na jakiś czas (1-2 miesiące) pojawia się u mnie krew na papierze toaletowym po wypróżnieniu. Zaczęło mnie to martwić, dlatego poczytałam w internecie i z tego co zauważyłam jest duża szansa że to hemoroidy. Jednak bardziej zaczęło mnie martwić to co wyczytałam o raku jelita grubego. Wszędzie jest napisane, że na ogół występuje on u pacjentów po 50 roku żucia jednak możliwy jest także w młodszym wieku. W rodzinie co prawda nikt na to nie chorował, ale oczywiście nie jest to coś co wyklucza chorobę. Nie tracę nagle wagi bez konkretnego powodu, ale czasem pobolewa mnie brzuch na dole. Czy powinnam się martwić wystąpieniem u mnie tego schorzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy które opisujesz mogą wskazywać na zwykłe żylaki odbytu lub na jakąś chorobę zapalną jelit. Rakiem jelita grubego raczej bym sie w Twoim wieku nie martwił. Z pewnością należy udać się do lekarza gastroenterologa lub chirurga celem wyjaśnienia krwawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..........

Powiem ci tak zrób sobie kolonoskopie mój brat ma 28 lat i dziś zdiagnozowano u niego raka jelita grubego. Wiec wiek ma tu znaczenie ale zdarzają się wyjątki. Ogólnie zaczęło eis od bólów brzucha i trudnosciach w oddawania stolca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ostatecznie co do dalszych badań i diagnostyki musi zadecydować najlepiej chirurg po bezpośrednim badaniu. Być może rzeczywiście będzie konieczna kolonoskopia celem dokładnej diagnostyki. Ale zazwyczaj takie okresowe niewielkie krwawienia pojawiające się na papierze toaletowym podczas podcierania są związane z żylakami odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×