Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w zgięciu łokciowym przy napinaniu mięśnia


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Od paru dni mam silny bol w zgieciu łokciowym gdy napinamm miesien lub czasami jak wogole nic nie robie tez boli samo z siebie, to jakby sciegno czy co. Smaruje to mascia naprxen ale nie pomaga. Co to moze byc? wezły chlonne? Mam 28 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej okolicy węzły chłonne nie występują. Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. Być może to zapalenie stawu łokciowego lub przyczepów mięśniowych, a być może nadwyrężanie stawu łokciowe przez jego nadmierne obciążenie. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Może okazać się konieczne wykonanie RTG stawu łokciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem albo to samo albo coś podobnego, czasami ból był bardzo silny czasami pulsował i często pochla mi ręka właśnie w zgięciu, najczęściej jak w pracy bylem jak trzeba było coś podnosić tzn jak ręka była rozgrzana to nic w sumie się nie działo najgorzej było jak przestawałem robić i ręka była w spoczynku, ale stało mi się t o z niczego w sumie bo nigdzie wtedy nie pracowałem a było to z dnia na dzień, miałem robione zjecie itd jeden lekarz powiedział że ręka jest nadwyrężona(w jaki sposób nic nie robiłem itd), no ale miałem smarować jakaś maścią nic nie pomogło, po jakimś czasie poszedłem do ortopedy no i zaczął mi mówić jakie mogą być tego przyczyny, u mnie był i jest problem ze ścięgnem bo do tej pory to mam jak coś dźwigam zaraz mnie boli, oraz jak powiedział lekarz że coś miedzy kośćmi jakaś maź czy coś za szybko mi się wyciera czy coś takiego, dostałem jakieś zastrzyki było ich 14, byłem na rehabilitacji, laser, przeciąganie magnezem, prądy, i na koniec dostałem blokadę w łokieć(ten zastrzyk bolał i ręka również przez jakiś czas), przez bardzo krotki okres miałem spokój cały czas to mam ręka boli mnie nadal, chodzę często w opasce na łokieć i sam sobie masuje rękę oraz używam żelu naklofen ja mam tak już od 5 lat tą ręką, jeśli nie przesadzam z ręka to nie jest tak źle a jeśli ciężko pracuje to najgorsze są noce! idź do ortopedy zrób zdjęcie, może rehabilitacja Ci pomoże albo jakieś zastrzyki może leki,, ale radze iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joannna x)

mnie też boli ręka od 5 dni i nic masowałm sobie zawiązywałam sobie bandażem i nic nie pomaga ból jest najmocniejszy kiedy prostuje ręke i jak zginam no i jak nic nie robie też mnie boli maści nie używam bo mi nic nie pomaga. Nie wiem co to może oznaczać ale chcem dziś iśc do lekarza a jak mi nic nie powie to nie wiem czyba będę musiała iść do apteki i kupic jakąś opaske uciksową ... mam nadzie że nie będe musiała mieć gipsu ale to lewa ręka . Nie nadwyrężam tej ręki ... Myślę że szypko ten ból minie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×