Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego mam wzdęty brzuch? po operacji wyrostka


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około 20 lat temu miałam wyrostek z zapaleniem otrzewnej i niestety od tego czasu mam duży, ciągle wzdęty brzuch. Jako dziecko zawsze byłam szczuplutka, a teraz wyglądam jakbym była w ciąży (niektórzy mnie o to posądzają). Zjem niewiele, a czuję się *pełna*, od razu brzuch robi się jeszcze większy, jeszcze bardziej wzdęty. :( Chyba pójdę z tym do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To extra-poczytałam i jestem w szoku! Zawsze fitness woman, wszyscy zazdrościli mi tylko brzucha, bo z udami mialam problem schudnąć, ale brzuszek byl po 2 ciążach idealny! A tu nagle jakiś atak wyrostka ropowiczy i teraz jestem tydzień po i jestem pewna na 1000%, ze mi cos uszkodzili przy operacji. Nie dość, ze brzuch wzdęty, to jeszcze wzgórek łonowy powiększony , napuchnięty, wielki wręcz jak u 150kg kobiety, a ja ważę 58 przy wzroście 168 &#128542*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko ja mialam ostre zapalenie i wycinany był w 2013.Jako ze nie mogłam wytrzymac bez sportu po 5/6 miesiacach zaczełam cwiczyc( mimo przeciwwskazań lekarza)po pol godzinny dziennie czasem godzine i boje sie ze własnie przez to tez moge miec taki spuchnięty brzuch :( Pytanie brzmi : Gdzie mam sie skierować do ginekologa czy chirurga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część dziewczyny i chłopaki. Ja miałam tydzień temu wyrostek wycinamy. Pytanie mam czy po tym dalej was bolała prawa strona? Oczywiście brzuch jest i wielkie nacięcie Koło pępka z góry na dół na 8cm :/ mam 24 lata 52kg 160cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Puszczajcie bąki to brzuch zejdzie :P mnie lekarz co chwilę pytal czy gazy juz schodza. Ludzie podczas laparoskopii wpuszczany jest dwutlenek wegla do brzucha dlatego brzuch moze tak wygladac. Wszystko obolałe bo w koncu grzebali w tym brzuchu to i po operacji bedzie jakis czas bolalo. Ja jjestem na etapie dawania sobie zastrzyków w brzuch bo wycięcie wyrostka mialam 5 dni temu. Tez mam brzuch jak balon ledwo jeszcze sie ruszam ale niestety trzeba poczekac troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciekawe, że tyle osób ma podobny problem. Nie wiem tylko, czy mówimy o tym samym problemie. Operację miałem już bardzo dawno temu, ale od tamtego czasu utrzymuje się problem z kształtem brzucha. Nie jestem specjalistą, ale mam wrażenie, że linia, gdzie przebiegały szwy, jakby zatrzymuje całą tkankę tłuszczową sprawiając, że tłuszcz nie rozkłada się równomiernie na powierzchni brzucha, a zamiast tego tworzy się wałek w jego dolnej części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wycieciu wyrostka z ropniem metodą klasyczną. Od operacji miałem wzdęcia I bóle brzucha. Okazało się, że część ropy została i powodowała zapalenie. Dodatkowo podejrzewano niedrożność jelit. Jestem świezo po drugiej operacji. Brzuch znowu wzdyma się jak balon. Nie mam odchodzacych gazów. Nie wiem co dalej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja również mam problem z wzdętym brzuchem. ja nie miałam niestety wycinanego wyrostka ale za to wycieli mi pół metra jelita grubego wraz z guzem. lekarz wykonał ten zabieg laparoskopem około 5-6 godzin, wiec napompowany był dosyć długo. operacje miałam  półtora miesiąca temu i dalej brzuszek mam ciążowy aż sobie test robiłam dla pewności. dodam ze dużo schudłam i brzuch miałam ładny płaski. jeśli ktoś tu zagląda to może ktoś wie co z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 40 lat. Ja miałam wyrostek jako 10 latka i od zawsze mam wzdęty brzuch. Jako nastolatka zakładałam bieliznę dla puszystych mimo że miałam zaledwie 50 kg i 164cm, bo się wstydziłam.  Czytając wasze teksty wiem czemu tak mam i wiem że nie jestem sama.

Mój ojciec miał 5 dni temu operacje jelita. Od 4 dni ma wzdęty i bolesny brzuch. Lekarz mówi że jelita jeszcze nie podjęły pracy. Ma sondę i dreny cały czas. Ojciec cały czas bez jedzenia, tylko kroplówki. Mamy nadzieję że w końcu jelita zaczną pracę, trzeba czekać. Czytając wasze posty wiem że wzdęcia to problem na długie lata. W tej chwili najważniejsze żeby jelita choć trochę zaczęły pracować i ojciec mógłby być normalnie żywiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×