Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego mam wzdęty brzuch? po operacji wyrostka


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie operacje miałam 29.11.08r ze szpitala wyszłam 01.12.08r. Dziś jest 02.12.08r. a ja mam bardzo duży brzuch czym to jest spowodowane zjadłam dwa posiłki w szpitalu rosół i kleik na mleku. A w domu jadłam białą bułke , też rosołek, płatki na mleku . Lekarz przed wyjściem ze szpitala pozwolił pomału próbowac wszystkiego. Bardzo dziwi mnie tylko ten brzuch. Czy to bedzie długo trwało jak mam temu zapobiec . Pomocy !!! Czy mogłabym prosić o konkretna diete. Bo lekkostrawna zabardzo nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan po zabiegu na jelitach może przez kilka dni wystepować. Czy oddała Pani stolec? Jeśli nie należy przyjąć leki (np. lactulosum syrop), które ułatwią wydalenie stolca. Dieta lekkostrawna to dieta z wykluczeniem tłuszczy i nadmiaru cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oddałam i W dniu wypisu ze szpitala i w dniu dzisiejszym . W dniu wypisu miałam rozwolnienie , a dzisiaj miałam dość twardszy stolec, ale nie normalny . Boje sie ze ten brzuch dosc długo zostanie :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja miałam wycięty wyrostek z zapaleniem otrzewnej 29 marca czyli już 2 miesiące temu i ciągle mam powiększony brzuch. Bardzo mi to przeszkadza nie mówiąc o tym, że wygląda nieciekawie. Widzę, że nie ja jedna mam z tym problem. Chyba zgłoszę się do chirurga. Czy ktoś był z tym u lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, jestem po operacji wyrostka 8 dni, a mój brzuch wyglada jak piłka poniżej pępka. Przed operacją miałam płaski brzuch( kolce biodrowe były widoczne przez powłoki skórne, a mięśnie brzucha były twarde), teraz nie mogę nawet napiąć mięśni, są zwiotczałe, a brzuch wydęty. Czy ktoś może wie co można zrobić z moim brzuszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o jakas odpowiedz, moj post to ten wyzej. mam problem z brzuchem i nie moge tak dalej zyc, przeszkadza mi to w zyciu codziennym. Czy powinnam sie udac do lekarza i czy cos sie da z tym zrobnic? goraco pozdrawiam i licze na jaka pomoc. Dziekuje z gory Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem 31 lat operacja na wyrostek ok 3 miesiace temu a brzuch nadal jakis piłeczkowaty, ile to moze trwac ja juz nawet sie odchudzałam, ale to nic nie daje, ciagle ten sam, i nie mam najmniejszego problemu z załatwianiem, to jest straszne jak sie tego pozbyc, w ogole to prosiłam zeby mi wycieli wyrostek laparaskopowo ale u nas w szpitalu nie potrafili....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem mężczyzną mam 27 lat, w wieku 19 lat miałem operację wyrostka z zapaleniem otrzewnej. Od tamtej pory mam znacznie powiększony brzuch, jestem osobą aktywna fizycznie, uprawiam dużo sportów, chodze na siłownię, ale mimo ciężkich treningów nigdy nie udało mi się powrócic do wyglądu brzucha sprzed operacji. Zawsze był szczupły z zarysowanymi mięsniami, natomiast od operacji jest wybrzuszony, jakby napęczniały od środka. Dodam że odżywiam sie bardzo zdrowo, ale widzę że wiele osób ma ten sam problem. Jeżeli ktoś posiada wiedzę na ten temat, bardzo prosze o komentarz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przewrażliwiony

ja mam to samo. operacje miałem 1 stycznia 2011 teraz jest luty 2013 a ja mam powiększony brzuch ale z lewej strony na wysokości pępka. nic mnie nie boli ale sami wiecie nie tak wyglądałem przed operacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana

kurcze a ja mam też taki problem. W czerwcu 2012r. wycięli mi wyrostek, który w szpitalu zaczął mi się rozlewać-zrobili to szybko i sama nie wiem czy dobrze. Mam bliznę na 7 szwów-bardzo widoczną i powiększony brzuch. Mogę nic nie jeść a i tak czuje się ciężko i wyglądam jak w którymś miesiącu ciąży i tak mnie postrzegają:( Przykro mi bo mam 24 lata i jak ja się teraz latem pokażę z taką blizną i takim brzuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem operacje wyrostka kiedy mialem ok 9 lat. teraz mam 29 lat i nie pamietam jak wygladal moj brzuch przed operacja. wiem natomiast ze odkad pamietam byl wystajacy i nabrzmialy a odzywiam sie zdrowo i uprawiam sport na codzien. jesli ktos posiada jakas wiedze na ten temat lub porady aby brzuch wyglada bardziej plasko to prosze o podzielenie sie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zabieg w czerwcu a teraz jest kwiecień i nic się nie zmienia. Powiem szczerze-TYJĘ. Przed zabiegiem miałam 53kg a teraz mam 60kg i brzuch bardzo duży. Czuję się jakbym jadła kamienie, często mam zgagę ale lekarz mi powiedział że 30% ludzi tak ma. To się nazywa- zrosty na jelitach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, operację na wyrostek miałam 3tyg temu. Po operacji miałam brzuch wydęty jak balon. Po 10 dniach, gdy zdejmowano mi szwy lekarz bardzo zdziwił się na mój widok... Stwierdził, że jeśli jelita zaczęły normalną pracę (wydalamy stolec) to najprawdopodobniej gazy nagromadziły się w brzuchu po operacji. Kazał regularnie brać espunisan.. Brałam prawie tydzień podczas posiłków i już jest wszystko ok :) polecam spróbować.. Dodam, że lekarz powiedział, że jeśli po tym nie przejdzie trzeba się zgłosić do chirurga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z brzuchem po operacji wyrostka . Okropnie wzdety brzuch i problem z wyproznianiem sie. Zabieg wyciecia wyrostka odbyl sie w maju 2013 a teraz jest sierpien 2013 i idac do laznienki przezywam horror*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż widzę że mam dokładnie taki sam problem ze wzdętym brzuchem po operacji usunięcia wyrostka. Nie jestem lekarzem ale wydaje mi się że naturalny stan powłok sprzed operacji który utrzymywał narządy wewnętrzne w swoim porządku został naruszony. Pytałem lekarza o szczegóły - ten coś ściemniał o szyciu wielu warstw (otrzewna, powięź, mięśnie i skóra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem tydzień po operacji laparoskopowej wyrostka i też mam brzuch jakbym była w ciąży :( normalnie jest okrągły jak piłka... jutro idę na zdjęcie szwów i zapytam się chirurga czy to normalne bo nawet spodni nie mogę zapiąć :( mam 24 lata 160cm wzrostu i ważę 49kg i zawsze byłam szczupła. Jestem załamana komentarzami, że nikomu ten brzuch nie zniknął po wycięciu wyrostka. Jestem załamana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×