Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl na odbycie


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno ocenić bez badania. Może to być jakiś polip, zwłókniały żylak, brodawka skórna. Trzeba w tej sprawie skonsultować się najlepiej z chirurgiem, który po badaniu wyjaśni czym może być ten guzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch lat mam na odbycie narośl.Nie boli mnie to, czasem tylko odczuwam drobne swędzenie. podejrzewam, ze moze to byc żylak. Mam 18 lat, wiec mam duzo pytań i wątpliwości. Czy mogę z tym udać sie do zwykłego chirurga do szpitala ? nie bedzie na mnie patrzył jak na kosmitkę ? Chciałabym sie takze dowiedziec czy usunięcie tego moze byc juz podczas pierwszej wizyty, tak od razu czy jednak trzeba bedzie isc na to nieprzyjemne spotkanie drugi raz? Jak wygląda taki zabieg? Jest bolesny ? długo trwa? czy dużo przy tym jest osób ?jest to dla mnie bardzo krępujące. Z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy mogę z tym udać sie do zwykłego chirurga do szpitala ? - wystarczy skonsultować się z chirurgiem nie bedzie na mnie patrzył jak na kosmitkę ? - na pewno nie Chciałabym sie takze dowiedziec czy usunięcie tego moze byc juz podczas pierwszej wizyty, tak od razu czy jednak trzeba bedzie isc na to nieprzyjemne spotkanie drugi raz? - raczej pierwsza wizyta to badanie i dopiero potem po badaniu będzie podjęta decyzja co do dalszego postępowania (następna ewentualna wizyta) Jak wygląda taki zabieg? - wszystko zależy od tego czym jest ta zmiana, może uda się ją leczyć za pomocą środków farmakologicznych Jest bolesny ? długo trwa? czy dużo przy tym jest osób ? - patrz wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemy z okolicą odbytu, a mianowicie w ciązy mialam hemoroidy i jest juz 1,5roku po porodzie a ja mam w około całego odbytu straszne narośla nie bolą mnie ale są strasznie dokuczliwe czasem swędzą najgorzej jest podczas oddawania stolca martwie sie tym bo to nie znika robilam juz wszystkie mozliwe domowe sposoby : nasiadowki z kory dębu itd i rowniez masci ale to nie znika. Mam bardzo często bóle brzucha i wzdęcia jest to bardzo nieprzyjemne, jest to wstydliwe ale te narosla zatykaja mi odbyt i jest mi ciezko i z wielkim bolem oddaje gazy jak mam wzdecia i przy oddawaniu stolca tez okrobny bol.Czasami niewiadomo skad lapie mnie straszny bol -skurcz brzucha az musze przykucnac.Pomocy:(:( Co mam robic? mieszkam w Irlandii i nie wiem jaki lekarz tutaj sie tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×