Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie po zabiegu hemoroida metodą Barrona


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Od zabiegu metodą Barrona mineło 21 godzin. Odczuwam ból w w obrębie miednicy i parcie na stolec (którego nie mam ) . Ból nie jest ostry, raczej tępy i uporczywy, cała jestem spięta.Czy tak ma byc? Podobno miało nie boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tak często zdarza się po takim zabiegu. Takie dolegliwości mogą utrzymywać się przez kilka dni. Będą stopniowo ustępowały. Proszę zażyć sobie w chwili obecnej leki przeciwbólowe dostepne bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz mial zabieg usuwania hemoroidow metoda Barrona. Zabieg wykonany byl okolo 2 tygodnie temu. Krwawienia byly od poczatku powykonaniu zabiegu, z jednym dniem przerwy. Towarzyszyly tez klocia w okolicach zaladka , plus *wiercenie*, oddawanie gazow. Obecnie krwawienia nasilaja sie ,istnieja tez biegunki. Maz ma parcie na stolec, jest takze wydalana sama krew, w dalszym ciagu sa klocia w okolicach zalodka i burczenia brzecha. Prosze o porade co nalezy zrobic i czy to jest normalne. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem zabieg dwa lata temu po zabiegu straszny bol oraz smrodliwa wydzielina jeden guzek odzieli sie dwa dni po zabiegu szesc godzin strasznego krwawienia najgorszy bol ktory przezylem lecz teraz mam spokuj mialem gumkowane 3 hemoroidy teraz czasami mam lekkie krwawienie ale nie czesto w porownaniu z ociennom fonntannom krwi w talecie przrz 6 lat teraz to bajka nie ma sie czego bac jest lepiej nie ma co sie meczyc masci i tabletki dobre som na lekkie hemoroidy a ja mialem bestie wielkosci malej sliwki polecam abieg pomimo bolu i 3 niepzespanych nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie tez o diecie warzywa owoce i jak najmniej kuchni staropolskiiej miecho smazone i ziemniory teraz tez wiem skad sie tego nabawilem blonnik salatki jak grill to duzo salatek jako reduktor i przez takie jedzenie nie doprowadzacie dozaparc teraz tez pije kawe czasami jem czipsy ale staram sie unikac wiecej jedzenia zparownika jem i sytuacja z porannom taleto lepiej wyglonda i w moim przypadku z tad byly hemoroidy ale duzo ludzi boi sie isc ztym do lekaza nie ma sensu sie meczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 dni po gumkowaniu (jeda gumka) miałem silny krwotok z odbytu :(( KRWOTOK TĘTNICZY !!! 12 dni w szpitalu - tym razem uratowali kolejne życie . NIKT NIE MÓWIŁ O TAKICH POWIKŁANIACH !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu chirurgicznym wycięcia hemoroidów metodą Mulligana-Morgana ból po operacji pomimo dożylnych środków p/bólowych bardzo duży do tego założono mi stenta czy jakoś tak i na drugi dzień wyciągnięto... wydałam ryk jak lew na pustyni..... to mnie już przerosło ...miałam dosyć...chirurgia mnie rozczarowała tak cierpieć w XXI wieku no dobra przeżyłam....będzie lepiej...w jedenastej dobie po zabiegu miałam mieć kontrolę u chirurga i jeszcze zaplanowałam pójście do kina z kolegą ....a tu wieczorem przy wypróżnieniu dziwne krwawienie ale myślę przejdzie rano spokój a przy wypróżnieniu krew leje się z odbytu jakby lekko kran odkręcił. Potem słodko w ustach i ciemno przed oczami...telefon po omacku po syna byłam sama w domu SOR (na fatalną lekarkę trafiłam) bardzo niemiłe wspomnienia ale to już za mną i wylądowałam na oddziale gdzie mnie operowano ....leżę i piszę krwotok samoistnie tak jak się pojawił ustał... mieli mi zakładać jakąś gąbkę do odbytu ale Bogu dzięki obyło się bez zakładania. Będzie dobrze..mam nadzieję ...mam już dosyć Tyłek boli ale mniej ręce pokute od wenflonów.Zażywam Diosminex i Ketonal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez nikt nie-mówił o takich późnych powikłaniach czytam w internecie.już po krwotoku ..dobrze ,ze jest internet....a powinien powiedzieć lekarz .Chirurg który mnie operował jest bardzo oszczędny w słowach a drugi jak zaczęłam go wypytywać to głośno i szorstko powiedział ...abym nie zaburzała mu toku myślenia....to dałam spokój i dalej rozczytuję się w internecie...dlatego też zdecydowałam się opisać co mnie spotkało aby inni wiedzieli czego mogą się spodziewać.Pozdrawiam wszystkich z tego typu problemami...głowa do góry.Mam 30 dni zwolnienia będę dochodzić do formy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam zakladane dwie gumki na hemoroidy wewnetrzne miesiac temu do tej pory krwawie po kazdej wizycie w toalecie...wzielam juz 2 opakowania proksedanolu iii nic! Nie wiem co robic i co myslec... Cholernie si boje ...mial ktos z Was podobna sytuacje?prosze o rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2017 o 19:45, Gość Zbigniwe napisał:

Mam pytanie co robić *Miałem 3 opaskę barona i bardzo boli dwie pierwsze nie bolały bo byłem prywatnie a na 3 byle na Kase Chorych i co tu robic

:classic_blink: Kurde, masz dobrze, prywatnie bez bólu, na NFZ boli . Dzisiaj rano miałem gumkowane  2 hemoroidy, prywatnie, to już druga wizyta i drugie 600 PLN-ów. Boli jak cholera, nie wiem, może za mało zapłaciłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz bydgoszcz

mialem tez gumkowanie.w ten sam dzien w nocy zrobil sie krwiak powyzej gumki srednicy centymetra (taka pileczka w dupie).z wyciem zdemontowalem gumke.krwiak zmalal ale nie znikl jest do teraz 4ty dzien po.z tylka caly czas saczy sie krew.boli non stop.mysle ,ze hemoroid byl istotny w jakims przeplywie krwi.zostal zamkniety i stad ten krwawy balon.teraz tam jest zakrzep ktory jest wypychany przez cisnienie krwi(broczenie).pewnienskonczy sie zle.na mysle mam zabieg chirurgiczny.nie polecam tego tykac .grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2015 o 23:14, Gość ewka napisał:

Mialam zakladane dwie gumki na hemoroidy wewnetrzne miesiac temu do tej pory krwawie po kazdej wizycie w toalecie...wzielam juz 2 opakowania proksedanolu iii nic! Nie wiem co robic i co myslec... Cholernie si boje ...mial ktos z Was podobna sytuacje?prosze o rade?

Ewka, jak się skończyła historia z krwawieniem? Ja teraz jestem w takiej sytuacji. Psychika mi już siada. Jestem 4 tygodnie po zabiegu. 2 tygodnie temu zrobił się na zewnątrz obrzęk. Dostałam tabletki i czopki. Jem grzecznie, biorę leki, wpycham czopki, nie dźwigam... a obrzęk, jak był tak jest, to samo z krwawieniem (dość obfitym), tylko bólu nie ma na szczęście. Czy to normalne? Jak długo jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko napisać osobom, które szukają takich informacji i nie mogą ich znaleźć (podobnie, jak ja jeszcze niedawno). Byłam u lekarza z krwawiącą raną po zabiegu barrona. Sprawa trwała już 5 tygodni, a obfite krwawienie przy każdym wypróżnianiu sprawiało, że odchodziłam od zmysłów ze strachu. Po pierwsze i najważniejsze: idźcie do lekarza i sprawdźcie czy wszystko jest w porządku. Po drugie: nie nakręcajcie się, że dzieje się samo zło. W każdym opisie tego zabiegu (poza forami) czytałam: dyskomfort, 3-4 dni lekkiego bólu, wystarczy tabletka przeciwbólowa, niewielkie krwawienie, rana zagoi się po około 2 tygodniach... Nie będę się wdawać w szczegóły swoich przeżyć, tym bardziej, że wszystko to zależy od indywidualnych predyspozycji. Poza tym piszę, żeby uspokoić, a nie straszyć 😉

Ja osobiście miałam hemoroidy 2/3 stopnia. Po zabiegu poza bólem (który starałam się dzielnie znosić, w końcu miał mnie uwolnić od tego męczącego problemu) bardzo martwiło mnie to krwawienie. Jak się okazało taka rana wcale nie musi się zagoić do 2 tygodni. Jak mi wytłumaczył lekarz - guzek może odwarstwiać się nawet kilkanaście dni, a rana goić się dużo dłużej, ponieważ wokół niej mogą tworzyć się krwawiące ubytki i inne małe ranki. I wcale nie jest to komplikacja, a swego rodzaju norma 😉 

Barrona przerobiłam - nie dla mnie, pora na Dghal. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie łagodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×