Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osteotomia stawu kolanowego


Gość Henia

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Małgosiu, mam pytanie.Miałam osteotomię 5 tygodni temu, chodzę o kulach,trochę lepiej przy balkoniku.Bardzo noga boli, puchnie, zginam słabo, ale ćwiczę z rehabilitantką w domu.Nie wiem, czy jeszcze długo będzie bolało przy chodzeniu.23 stycznia mam wizytę u ortopedy kontrola po operacji. A o schodzeniu ze schodów to na razie niema nawet mowy.Jestem ciekawa kiedy będę normalnie chodzić, czy jest taka nadzieja,Pozdrawiam wszystkie operowane osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jest po operacji,noga jest bardzo spuchnięta i bardzo sina.Miał przeszczep komórek macierzystych z biodra do kolana.Czy ktoś miał taki zabieg?Jak długo może trwać rehabilitacja?Proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po osteotomii kolana 3 tygodnie, mam 48 lat, mam wkrecone śruby i dolaną kość w piszczel, z zabiegu jestem bardzo zadowolona po operacji bolało ale od 3 dnia zaczęłam ćwiczyć i lekko stawać na nogę, po wypisie do domu dostałam zestaw ćwiczeń i sama się rehabilituję w domu, trochę boli ale jest to do wytrzymania, zginam kolano do 90 stopni najgorzej jest ćwiczyć mięsień czworogłowy. Polecam ortopedów z Nałęczowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TADEUSZ

jTadek z Gliwic parę miesięcy temu etsem po osteotomii prawego kolana. kolana nie miałem w gipsie po operacji rehabilitację mam już prawie cztery miesiące, ale obciążać operowanego kolana nie mogę. Mam prośbę jak długo trwa rehabilitacja do uzyskania pełnej sprawności. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mona.grodzisk

Witam wszystkich serdecznie!Jestem po artroskopii st.kolanowego z powodu ch.zwyrodnieniowej II /III st.Dodam ,iż mam lat 40 a *OFICJALNIE* choruję od 2 lat.Miałam zabieg w Grodzisku Mazowieckim w słynnym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II Dzięki temu , iż jestem fizjoterapeutką znam też swoje prawa. Lekarz ortopeda stwierdził ,że mogę sama się rehabilitować(bez publicznego komentarza). A ja mu na to:czy w razie potrzeby sam się zoperuje??? Dopiero wystawił mi skierowanie na rehabilitacje....... Obecnie czekam na osteotomie korekcyjną w innym szpitalu i u innego lekarza. Mimo swojej wiedzy bardzo jestem zaniepokojona waszymi informacjami dotyczącymi stanu po zabiegu i w ogóle... Tym bardziej, że u mnie jest to wskazane w obu kolanach-nie zgodziłam się na kolejną artroskopie w drugim stawie w tym szpitalu. Odezwijcie się prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Kochani! !mam termin na 10.03.2014. w Piekarach Slaskich-osteotomia kolana- jestem troche skolowana. czy ktoś może mi powiedzieć, czy ędę miała gips czy tylko stabilizator??? Napiszcie prosze jak wrazenia i czy te plytki i sruby są konieczne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Z tego co mi wiadomo to stabilizator odpada jest coś takiego jak szyna o nazwie tutor ortopedyczny (od biodra do kostki). Mnie czeka taka operacja 17 marca br, jestem po 5 altroskopiach . Niby nic lekarz nie mówił o gipsie-ale wiadomo to co będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem operacje artroskopie kolana(lakotki) prawie rok temu i do tej pory mam bole przystapaniu.Lekarz mnie naznaczyl na operacje nastepna czyli osteotomie i to wlasnie w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim niewiem co robic bo troche sie boje aby nie bylo gorzej Zastanawiam sie czy wogole to robic bo jak slysze natym forum to chyba moze byc gorzej.Niech ktos mnie powie jak to wyglada po operacji Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem robioną osteotomie kolana,rekonstrukcje wiązadła krzyżowego i usuwanie czesci łąkotki w pazdzierniku 2013.Operacja trwała zaledwie 40min (fakt miałem operacje w klinice sportu w toulouse we francji tak gdzie sie lecza płkarze i rugbisci toulousy).Dzień po operacji od razu zaczałem rehabilitacje.Nie miałem żadnego gipsu tylko można to nazwać stabilizator z szyną od kostki do pachwiny).po dwóch dniach po operacji zginałem juz noge do 90 stopnii.Tylko ja nie miałem skrecanej kosci na śruby tylko zastosowali nowy system na agrafki(takie jak do zszywacza)na stałe.Ślad jaki mi został po operacji to cieniutka dosłownie 4cm linia już prawie malo widoczna.Po m-cu juz odstawiłem kule,i zacząłem intensywniej ćwiczyćw połowie lutego już ide do pracy.Troszke czasami pobolewa kolano ale idze wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie tez czeka operacja ostetomii na obie nogi poniewaz mam wrodzona koslawosc kolan, przez co blokuja mi sie kolana i przeskakuja rzepki. Mam pytanie czy zabieg jest robiony pod pelna narkoza czy tylko znieczulenie miejscowe? mam 23 lata, ale moj lekarz prowadzacy powiedzial ze zastrzyki nic nie pomoga, jednie poprawia smarowanie kolana, jedynym wyjsciem jest operacja, zebym za 20 lat nie musiala miec implantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam mieć robioną osteotomię okołokolanową (zwyrodnienie kolana w bocznym przedziale IV st.), zamiast endoprotezy. Implant ma być tytanowy i zaklinowany w kości udowej nad kolanem. Jestem osobą z tzw. III wieku. Bardzo się boję, co będzie po tej operacji. Po przeczytaniu Waszych postów strach jest jeszcze większy. Jeśli ktoś miał coś podobnego co ja, to proszę napiszcie jak to wyglądało i jak jest po operacji. Ja oczywiście swoimi doświadczeniami też się z Wami podzielę. Tymczasem pozdrawiam wszystkie *chore kolana*. Trzymajcie za mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karolo. Czy Pani ma już zrobioną osteotomię ?. Bardzo proszę niech Pani coś napisze ponieważ jestem w podobnej sytuacji. Nie mogę już chodzić. Skończyłam 63 lata. Mam zdiagnozowane od kilku lat zwyrodnienie stawów kolanowych u dwóch nóg. Lekarz w zeszłym roku zaproponował mi osteotomię ,gdyż mam już bardzo zniekształcone nogi /w kształcie litery *0*/ oraz płaskostopie. Inny lekarz odradza mi osteotomię i dał mi skierowanie na operację endoprotezy. Odwlekałam to w czasie ale teraz muszę podjąć decyzję bo tak nie da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam miec Osteotomie w kosci pod kolanem bardzo sie boje czy bede mogla po kilku m-cach normalnie chodzic i wrocic do pracy,naczytalam sie i naogladalam o tej operacji i narobilam sobie strachu.mieszkam w niemczech ,nie znam dobrze lekarzy ten ktory bedzie mnie operowal? sa o nim w internecie pozytywne opinie ale zdarzaja sie tez negatywne opinie pacjetow. wiem ze rechabilitacja to podstawa mam juz terminy po wyjsciu ze szpitala,tak sie boje ze juz nawet nie wiem co mam pisac,mam60 lat chcialabym jeszcze chodzic bez bolu bo juz nie pamietam jak to jest ze np. mozna wejsc bez bolu po schodach, juz ponad rok chodze z bolem niech ktos cos napisze prosze lekarz mowi ze 3-4 miesiace potrwa ale nie wiem co myslec w czwartek mam miec operacje pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 47 lat i w połowie grudnia 2014 miałem robiona osteotomie piszczelowa prawej nogi 2 miesiące wcześniej szycie lakotki i to wszystko w klinice we Frankfurcie nad Menem muszę wam powiedzieć ze po dwóch miesiącach jezdzilem na rowerze po równym terenie choć chdzilem jeszcze o kulach od polowy marca chórze bez kol choc kolano trochę boli ,źle schodzić po schodach , a boli tak dziwnie przy chodzeniu tak kluje od wewnętrznej strony od przodu i to mnie trochę martwi bo dwa tygodnie temu nie bolalo ale ogólnie nie jest źle .w kwietniu będę mógł mieć operacje na druga nogę. A jeszcze jedno noga mi się wydlurzyla o półtora centymetra a przez to boli w plecach po jednej stronie i nosze wkładkę w bucie . Chętnie odpowiem na pytania z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam P.Romanie ,pocieszylo mnie to co pan napisal (post wyzej to ja) w czwartek minal tydzien od operacji mialam w klinice w Kilu op,na 3 dzien mialam juz rechabilitacje mam szyne na cala noge ,moge na noc lub jak leze zdejmowac.Ogolnie czuje sie dobrze ale czasami nie wytrzymuje pieczenia od tych ponczoch przeciwko trampozie. bolu wlasciwie nie mam ale czuje to miejsce no i noga jest troche spuchnieta -od wtorku jestem w domu,moge tylko do 10 Kilo obciazyc noge przez pierwsze 2-3 tygodnie.mnie natomiast sprawia trudnocs wchodzenie o kulach po schodach,wogole to pierwszy tydzien i Bola mnie rece ,ramiona i prawa noga cala to bol miesni od chodzenia o kulach mam troszke przy szwie zaczerwienienie choc chlodze 3-4 razy dziennie okladajac lodem-jak czesto pan to robil i czy ja jak na pierwszy tydzien nie za duzo chodze? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich opowiem wam chistorie moich krzywych nog [szpotowatosc]mam 48 lat bol kolan szczegolnie lewego towarzyszyl mi od zawsze i troche choc nie wiem czemu go ignorowalem lecz gdy zaczelo bolec wraz z opuchlizna prawe jakies rok temu to juz nie przelewki wizyta u lekarza diagnoza, mowimy o nodze prawej, czesciowo oderwana lekotka zabieg w darmstadt {tu mieszkam od 4lat} 6 tygodni w luzku nastepnie lekarz stwierdzil ze przy tak krzywych nogach 2 lata i to samo bedzie zaproponowal osteotomie podkolanowa operacja we frankfurcie nad menem w klinice przebieg leczenia opisalem wyzej . tydzien temu tj 14 07 2015 mialem osteotomie nogi lewej z jakby odbudowa stawu po stronie wewnetrznej bo tam ponoc nic nie bylo brak lekotki chrzastki wiezadlo zerwane [nie wiem jak ja chodzilem stwierdzil lekarz] w karzdym razie mam obie nogi proste leze w luzku jeszcze piec tygodni o co do nogi prawej to jest ok choc czuje lekki bol przy skakaniu o kulach ale to tak bedzie jakis czas {do momentu stania na obydwoch nogach} a boli tu gdzie sa sruby jak sie bedzie goila lewa noga to nie wiem jeszcze podobno bedzie mniej sprawne bo ubytki wieksze ale przynajmniej nacisk na staw kolanowy jest jednakowy a to morze mnie uratowac przed endoproteza tak ze kochani glowa do gory i bez obaw nie jest tak zle troche boli ale przestanie a rokowania sa leprze na przyszlosc a na marginesie obiecalem zonie rok temu ze za dwa lata jeszcze na rekach bede nosil a jest co nosic taki slodki ciezar pozdrawiam jak ktos chcialbyo cos jeszcze zapytac to pytac chetnie odpowiem a to moj tel niemiecki 00491629272634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Opowiem o swoim przypadku z kolanem.Mam 45lat,jakieś dwadzieścia lat temu miałem wypadek ,skręciłem kolano ,zerwałem więzadła i coś jeszcze, niestety nie wyleczyłem wtedy tego dobrze i tak chodziłem . w miedzy czasie kilka razy były jakieś małe urazy, które pogorszyły stan nogi.Ok 2013 zacząłem myśleć poważnie o naprawie kolana, bylem u kilku specjalistów z polecenia, miedzy innymi w warszawskiej carolina medical,ale mam mieszane uczucia co do specjalistów z tej placówki,tu liczy sie tylko kasa. W 2015 trochę przez przypadek trafiłem do ortopedy z Białegostoku dr. Hermanowicza,w trakcie wizyty stwierdził ze jest źle: więzadła,zerwane,chrząstka zcieńczała,zwyrodnienie masa tego,on uważa ze kwalifikuje sie na protezę stawu, ale z racji wieku- podobno jestem zbyt młody, zaproponuje mi próbę rekonstrukcji stawu. Podzielił zabieg na trzy etapy-artroskopia,osteotomia i odbudowa i rekonstrukcja więzadeł. TERAZ KONKRETY: w maju 2016 miałem artroskopie, dwa tygodnie i mogłem chodzić prawie normalnie ,z tym ze od pierwszych dni po zabiegu ćwiczyłem na szynie CPM WSZYSTKIM PROPONUJE TAKA REHABILITACJĘ 13/10/16 w szpitalu w Bielsku podlaskim miałem osteotomie podkolanową , zabieg trwa ok.godziny (podobne operacje można zobaczyć na you tube),w szpitalu bylem wszystkiego trzy dni. Po zabiegu nie miałem gipsu, rana miała 11szwów i kolano mocno spuchnięte. Pierwsze dni w domu kolano bolało i brałem tabletki przeciw bólowe , poruszałem się tylko do łazienki o kulach. Po 12 dniach zdjęto mi szwy, niestety do lekarza który mnie operował mam ok 200km wiec nie mam kontaktu i nie wiem czy wszystko jest dobrze. W naszym dziwnym kraju lekarze(święte krowy) na pytanie czy wszystko jest dobrze odpowiadają- PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO LEKARZA OPERATORA, wiec czekam do wizyty którą mam 18/11/16, czyli po 5 tygodniach od zabiegu. Kolano zginam do 90 stopni i myślę ze mógłbym nawet bardziej zgiąć , opuchlizna nadal sie niewielka utrzymuje,martwię sie tylko tym że mam przykurcz, czyli nie mogę wyprostować nogi do końca, no i niestety mam zanik mięśni uda, które próbuje odbudować elektrostymulatorem. Jeżeli będzie ktoś miał pytania, chętnie odpowiem. ŻYCZĘ ZDROWIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cezar Witam, też jestem po artroskopii u dr Hermanowicza, za miesiąc mam mieć osteotomie, a za rok rekonstrukcje więzadła, proszę napisz jak się czujesz teraz po tej osteotomii, czy możesz już w jakimś stopniu obciążać nogę, czy miałeś teraz też szynę cpm lub inną rehabilitację, i czy nogę masz w tej szynie na zepy? i czy po operacji wogole nie można obciążać operowanej nogi i trzeba skakać na 1 nodze, czy częściowo można? z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre mam doświadczenia z gabinetem Rosadzińskiego (tutaj jest ich cała oferta -pomorskirehabilitant.pl). Ja się do nich zgłosiłem po wypadku na nartach, niestety potrzebna byłą artroskopia i potem powolne wracanie do zdrowia. Profesjonalne podejście od pierwszej wizyty po ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×