Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy można wyleczyć wirusowe zapalenie wątroby typu B?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o przewlekłe wzw typu B. Mój chłopak został zarażony mając 5 lat. teraz ma 22. Nic mu nie dolega, wyniki dobre, leki odpowiednie. Mimo wszystko boje się o niego. Czy jest szansa na całkowite wyeliminowanie wirusa? Jakie są jego prognozy, czy grozi mu coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chory na wzw b

bzdura, bedzie nosicielem wirusa zapewne do konca zycia, jak ma antygeny to zadnych lekow nie musi przyjmowac wiec nawet nie wiadomo o jakich lekach piszesz ze przyjmuje bo nic takiego nie istnieje jak lek na WZW B, jakby przyjmowal jakies leki to w wypadkach gdy ne ma antygenow a wirus namnozony wtedy juz by byl poddany powaznemu leczeniu w szpitalu, iterferonem itp. co mu zagraza, wszystko to samo co innym, z tym wyjatkiem ze musi uwazac na replikacje wiursa bo obciaza czynnosc watroby, czyli najprawdopodobniej zaatakuje w przypadku jak organizm bedzie slaby, a wirusow bedzie duzo gdie uklad immunologiczny nie da rady... oczywiscie musi uwazac na diete by nie nadwyrezac watoby, ale to znow kazdemu by sie przydalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZW B nie da sie wyleczyc do konca. Ja mam 22 lata zostałam zarażona mając roczek bylam leczona w szpitalu potem w domu biorac zastrzyki interferon A. to tylko spowolnilo chorobe. Do dzisiejszego dnia musze robić wyniki co 4 miesiace jezdzic na kolsuntacje do specjalistów i stosowac diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

:) mam WZW B od ponad 30 paru lat i żyje mimo że wirus dalej aktywny jest, jeżeli w pierwszym okresie nie podejmie się leczenia to nie ma takiej możliwości później *Zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B (z ewentualnym nadkażeniem wirusem typu D) &#8211* jest to jedna z najczęstszych przyczyn marskości wątroby, zwłaszcza w południowo-wschodniej Azji. Zakażenie to jest mniej powszechne w Ameryce i Europie, ze względu na lepszą dostępność szczepionki. Wirus HBV (hepatitis B virus) powoduje zapalenie wątroby, które przekształca się w marskość po upływie wielu, bo nawet kilkudziesięciu, lat. Wirus HDV (hepatitis D virus) nie powoduje zapalenia samodzielnie, ale koinfekcja tym patogenem w przypadku obecnego już zakażenia wirusem B przyspiesza postęp choroby. *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czeslaw212

a ja tam nie narzekam ,jest to niech sobie bedzie,po zadnych specjalistach nie chodzę:-) u mnie wykryto HBS podczas oddawania krwi w wojsku,było to w 1983r,i jakoś nie odczuwam żadnych dolegliwości z tego powodu,enzymy idealne,nawet po imprezie:-) kiedyś może przyjdzie ta kosa ,ale nie bedę sie tym zamartwiał,kiedys to musi nadejść,zdrowo szkoda umierac:-)))) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław ma racje wodki mu dac niema czym sie przejmowac my wiemy ze mamy a ile ludzi nie jest swiadomych ze maja i dla nich to leppiej bo spokojniej zyją a do lekarzy chodzic to strata czasu bo tylko nic tylko ta krew ciagną z zyl ,ja mam od 10 lat moze i wiecej bo 10 lat temu mi wyryli jak przypadkowo znalazłem sie w szpitalu i caly czas dobrze zjem i sie napije nieraz to dobry maraton sie pociagnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga jestem specjalistą: możliwość zarażenia jest bardzo mało. Wynosi 3% w przecięgu 25lat wspólnego porzycia seksualnego. Oczywiśćie należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z krwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę , która zarażona WZW B została wyleczona ziołami , leczyła się 9 lat robiąć regularne badania , - od 5 do 14 roku zycia. Nie pamięta niestety jaki był konkretnie skład ziół a zielarka juz nie zyje. nie mniej były to zioła dostępne w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedynym sposobem na wyleczenie się całkowicie z wzw b są zioła i naprawdę czynią one cuda, sam jestem chory , w 2011 r przeszedłem ostre zapalenie wątroby typu B, wyniki prób wątrobowych miałem straszne ok. 3 tyś, niestety choroba przeszła w stan przewlekły. Teraz leczę się ziołami i naprawdę wyniki są coraz lepsze, myślę ze w najbliższym czasie uda mi się z tej okropnej choroby wyjść. A zielarka i to nie bez doświadczenia w medycynie bo posiada doktorat, mieszka w Starym Sączu, Pani Janina Odważny zapisuje odpowiednia kompozycje ziół na podstawie szeregu badan które wcześniej trzeba wykonać, naprawdę warto się do niej udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dowiedziałam sie że jestem zarażona. Zaczynam leczenie w Niemczech mam nadzieję że mi pomogą. Proszę o kontakt do Pani Janiny Odważny. Pragnę być zdrowa. :) Chcę pomóc sobie :) za młoda jestem żeby umierać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuck ja horuje na wzw b juz 20 lat a mam 27 20 lat nie bylem z tym u lekarza przez ten czas wypilem cale morze whysky i kax wegac w bankoku i w xiagnolem 3 tony koksu fety extazy i ogolnie w huj badziewia.. i jak se was tak czytam to asz musze sie przyznax ze dola lapie hociaz nic mnie nie boli ale jednak to jest bebe horoba i fajnie by bylo jak bym ogarna dupe i zawluk ja do lekarza w koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewlekłej postaci WZW typu B narazie nie da się wyleczyć, ale bardzo możliwe że będzie można w przyszłości, szykują nawet szczepinke dla osób które już się zaraziły: http://human2.com.pl/nowa-szczepionka-terapeutyczna-moze-zadac-ostateczny-cios-infekcji-hbv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×