Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana na jednym z biegunów jądra


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 30 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort w prawym jądrze oraz tak jakby w stawie biodrowym i wzdłuż prawej nogi. Dziwne jest dla mnie, że jak dotykam jądro to ono mnie nie boli. Jest porównywalnej wielkości jak lewe. Nie mam problemów z wytryskiem. Jedynie co mnie martwi to na jednym z biegunów prawego jądra coś mam. To coś raz się powiększa raz maleje. To coś jakby objemowało biegun jądra (można to porównać do półkuli nałożonej na jądro). Od około 2 miesięcy bardzo często to dotykam. Jak leżę na plecach i zacznę to dotykać to jest to bardzo miękkie a nawet czasem tego nie czuć. Jak jest to miękkie to jak się to ściśnie to czuć żyłkę (prawdopodobnie jakaś część najądrza). Jak stoję lub jestem podniecony to to coś na jądrze staje się twardsze. Próbowałem to wyczuć na drugim jądrze i coś takiego podobnego tam chyba jest, ale jest to mniejsze i nie ma aż tak wielkiej półkuli. Poza tym (nie wiem czy to normalne) moje jądra są ułożone tak, że na prawym jądrze to coś mam na dole (jak stoję), a na lewym jądrze na górze. Dodam też, że mam zniesioną lordozę odcinka lędźwiowego. Jestem osobą dość wysoką mam 196 cm wzrostu. Co 3-4 miesiące robie badania krwi (morfologia, ob, crp, próby wątrobowe i trzustkowe, cukier, żelazo, itp) - wyniki są w normie. Poniżej zamieszaczam kilka pytań i będę wdzięczny za odpowiedzi: 1. Czy może to być rak jądra? 2. Czy rak jądra może dawać dolegliwości bólowe - one występują jak siedzę lub chodzę. 3. Czy ból może pochodzić od kręgosłupa? 4. Czy rak jądra może *boleć*, ale podczas dotykania jądra ból może znikać? 5. Czasem bolą mnie też plecy w dole - czego to może być objaw? Bardzo dziękuję za doczytanie do końca mojego problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy może to być rak jądra? - trudno mi określić bez badania, ale raczej być może jest to tak usytuowane najądrze, może żylak powrózka nasiennego, może torbiel 2. Czy rak jądra może dawać dolegliwości bólowe - one występują jak siedzę lub chodzę? - raczej rak jądra nie powoduje dolegliwości bólowych, jedynie przy dużym zaawansowaniu może wyzwalać 3. Czy ból może pochodzić od kręgosłupa? - raczej ból związany jest z patologią kręgosłupa 4. Czy rak jądra może *boleć*, ale podczas dotykania jądra ból może znikać? - jak pisałem wyżej 5. Czasem bolą mnie też plecy w dole - czego to może być objaw? - to bóle związane z kręgosłupem Radzę dla pewności czy wszystko jest w porządku udać się z tym problemem do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×