Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duży poziom CEA


Gość Adam z Gdyni.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam z Gdyni.

Mój Tata ponad dwa lata temu przechodził operacje jelita gubego (rak esicy). Teraz stwierdzono wznowe choroby (rozsiew w jamie brzusznej) i tydzień temu został poddany ponownie chemioterapii, a konkretnie otrzymał I cykl Oxaliplatyny w monoterapi. Co mnie niepokoi, to fakt, że w okresie 3 tygodni poziom CEA wzrósł z 74,7 do 149,8. Czy to świadczy o BARDZO szybkim postępie nowotwora??? Czy podawana chemia zatrzyma ten proces i pozwoli na interwencje chrurgiczną??? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam z Gdyni

Rozumiem. Chciałbym jeszcze tylko dodać, że właśnie trzy tygodnie przed wspomnianą chemią Tata miał operacje udrażniania jelit. Operacja trwała 3,5 godziny i po jej zakończeniu (usunięto m. in. ok. 4 litrów treści pokarmowej) chrurg prowadzący ten zabieg nie wspominał nic, że Ojciec jest w stanie wymagajacym opieki paliatywnej. Czy podczas takiej operacji można stwierdzić jak dalece jest posuniety proces nawrotu choroby??? Miałem nadzieje, że gdyby stan był aż tak *poważny* lekarz by o tym poinformował. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są przerzuty odlegle, operacja miała charakter udrożnienia jelita i poprawienia komfortu życia a nie całkowitego wyleczenia pacjenta. Na podstawie samej operacji nie mozna określić jak daleko posunięty jest proces rozrostowy. Pomimo, że stan jest bardzo poważny należy wspierać pacjenta, i wierzyć w wyleczenie. To często bardzo pomaga i w sposób znaczny przedłuża przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×