Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spiczasta narośl w okolicy odbytu po infekcji


Gość Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Około 8 lat wstecz podczas pracy usiadłem mimowolnie okrakiem na 10-cio cm. rurze wodociągowej,którą przepływała zimna woda zapominając o przysłowiowym złapaniu tzw.WILKA. Po tygodniu zaczołem odczuwa ból w tym miejscu.Domowymi sposobami (nasiadówki parowe ze słomy owsianej,smarowanie maściami) starałem się pozbyc tej przypadłości i ból zwiazany z tą infekcją ustąpił tak,że zapomniałem o tym problemie.Lecz w miejscu tym pozostała do dnia dzisiejszego owa elastyczna narośl w szpiczastym kształcie,która z fizjologicznego punktu widzenia powoduje dyskomfort (zmienia kierunkowoś wydalania) podczas oddawania stolca.Nie boli ale utrudnia zachowanie higieny tego procesu,używania w sposób prawidłowy papieru toaletowego.Moje pytanie jest następujące:czy tego rodzaju narośla usuwa się z obrzeża odbytu i w jaki sposób można ocenic zasadnoś takiego zabiegu z uwagi na cancerogennoś takich przypadków? Gdzie należy się udac na konsultację ! Ps. Mam 69 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem najlepiej proktologiem. Być może ta narośl to po prostu wykrzepiały w przeszłości żylak odbytu, który już na stałe pozostaje w formie twardego uwybrzuszenia w okolicy ujścia odbytu. Takie zmiany, skoro dają dolegliwości są usuwane różnymi technikami operacyjnymi. O wszystkim zadecyduje chirurg po badaniu. Oczywiście jeśli zmiana będzie budzić podejrzenie nowotworu tym bardziej musi zostać usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×