Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak wątroby po raku płuca


Gość Dusia

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałam się dzisiaj, że mój dziadek ma przerzuty na wątrobę i jest w bardzo złym stanie. Dziadek 5 lat temu miał usunięte płuco, bo miał raka płuc, teraz ma przerzuty na wątrobę. Lekarze mówią, że nie wiadomo ile życia mu zostało może dzień, miesiąc. Jestem załamana, naprawdę nie ma już dla niego żadnego ratunku? Jakaś operacja? Mam liczyć na cud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Niestety przy przerzutach do wątroby z zajęciem większej części jej miąższu nie ma niestety szans statystycznie na długie przeżycie. Nic Pani w tym przypadku nie poradzi tym bardziej, że wiek też ma tu istotne znaczenie. Nie ma możliwości operacji. Czasami wykonuje się przeszczep wątroby, ale nie w takim wieku i nie w przypadku przerzutów tylko w raku pierwotnym wątroby. Należy dziadka godnie poprowadzić przez ten trudny okres ostatnich dni życia. Najlepiej, aby dziadkiem zajęło się hospicjum, które pomoże w złagodzeniu wszystkich dolegliwości wynikających z choroby nowotworowej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tata byl dawca krwi 20 lat temu zakazili go zoltaczkom typu B. Szesc lat temu dostal zapalenie pluc I mil wode w plucach, wyleczyli go . Teraz 4 tygodnie temu sie dowiedzielismy ze ma raka watroby z przezutami na wezly chlonne ,tata od miesiaca schodl 10 kg, ma dopiero 43 lata ,ma miec operacje ale lekarze sie obawiaja bo to jest gdzies przy aorcie a watroba jest zajeta. Czy przezyje ? Co bedzie dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×