Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja Roux-en-Y


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie doktorze Mam pytanie czy pozostała mi już tylko operacja, czy jeśli będę zwlekać z decyzją to coś mi grozi. Oto moje dolegliwości: ciągły ból w środkowej części nadbrzusza - jakbym coś twardego miała w żoładku, często nie dający spać w nocy, gorycz w ustach, zgaga, wymioty żółcią, czasem zwracam krótko po jedzeniu część posiłku (która jest kwaśna), puste odbijania ogromne wzdęcia i zaparcia oraz mdłości chudnięcie i bark apetytu. Czuję się ogólnie źle. Leki mi nie pomagają.Brałam: kreon, polprazolpph, controloc, gasec, gasprid, venter, metronidazol, duspatalin, ulgastran, ursofalk, cholestil, sylimarol spasmolina, nospa forte . 8 lat temu miałam cholecystektomię laparoskopową, 2 lata temu ciężkie ozt na tle kamnicy, ERCP z nacięciem zwieracza Oddiego, od tego czasu zawsze w gastroskopii mam stwierdzone dużą ilość gęstej zastoinowej żółci w żołądku Błona śluzowa krucha, przekrwiona , inkrustowana żółcią, refluks żółciowy, przewlekłe żółciowe zapalenie żołądka (reflux gastritis, reflux biliaris. Gastritis chronica medicoris gradus antri sine atrophia ,gastritis reactiva antralis. H.pyroli(+)) i początek przepukliny przełyku (co wyszło dopiero w ostatniej gastro) w ostatniej gastro wyszedł też Helicobacter (już skończyłam kurację antybiotykową) Ostatnio lekarz zasugerował mi właśnie operację. Mam 32 lata - czy ta żółć w żołądku może spowodować jakieś zmiany nowotworowe? czy powinnam poddać się operacji? czy jeszcze walczyć lekami? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta żółć w żołądku może spowodować jakieś zmiany nowotworowe? - nie ma takich potwierdzeń naukowych, że może korelować z powstaniem raka, jednak przewlekły stan zapalny błony śluzowej może być ogniskiem zwiększonego prawdopodobieństwa powstania raka czy powinnam poddać się operacji? - jesli dieta i leki nie skutkują zostaje tylko leczenie operacyjne czy jeszcze walczyć lekami? - jeśli nie ma efektu przez 3 miesiące stosowania leków trzeba wtedy brać pod uwagę leczenie operacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze chciałabym poprosić o jeszcze kilka wskazówek. Na czym polega ta operacja - czy jest okaleczająca? Czy usuwa się jakieś organy wewnętrzne? co z czym się łączy? Czy jest przeprowadzana laparoskopowo, gdy miałam już cholecystektomię laparoskopową? Jak długo trwa i ile czasu jest się w szpitalu? Pytam, bo opis na stronie jest dla mnie zbyt skomplikowany. I mam jeszcze jedno pytanie - czy obciążenie genetyczne jest też ważne w moim przypadku - moja babcia zmarła na raka żołądka, a dziadek(z drugiej strony) na raka trzustki. ??? Bardzo proszę o odpowiedź, wizytę u chirurga mam za miesiąc, a miotają mną sprzeczne emocje i na prawdę nie wiem jaką decyzję mam podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×