Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypróżnienie po aktywności fizycznej


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Od około dwóch lat czuję potrzebę wypróżniania się po chwili aktywności fizycznej. Objawia się to w 95% przypadków przy bieganiu po 5-20min od rozpoczęcia. W zeszłą zimę ledwo po rozpoczęciu ćwiczeń na siłowni przez około tydzień oddawałem stolec ponad 12 razy dziennie przez to nie mogłem nigdzie wychodzić. Byłem u gastrologa (chyba tak on się nazywa) dostałem jakieś tabletki po których było jeszcze gorzej, więc przestałem je brać i po kilku dniach się ustabilizowało. Gdy w wakacje biegałem dzień w dzień po dwa razy to było dobrze, ale teraz jest rok szkolny i nie mam już na to tyle czasu. Stolec jest różny, rano zazwyczaj gęsty a wieczorami przeciwnie. Nie ma w nim krwi ani niczego takiego. Będę wdzięczny za każde rady, bo to trwa już za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno udać się ponownie na konsultację do gastroenterologa. On po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Na pewno trzeba rozważyć badanie kolonoskopowe celem oceny dokładnej śluzówki jelita grubego. Bez dokłądnych badań trudno stwierdzić co jest przyczyną tychże dolegliwości. Być może to tylko czynnościowe zaburzenia jelit czyli zespół jelita drażliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×