Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból guza w sutku mężczyzny


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tez pod lewym sutkiem. Urósł bardzo szybko i na jutro jestem umówiony do chirurga. Wcześniej zrobią USG i coś będzie wiadomo. Boli tylko przy dotykaniu i ma ok 3cm. Nie boję sie zabiegu, tylko ewentualnych złych wyników badania tkanki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 2 lata mija od ostatniej odpowiedzi. Mój wiek 23. Mam podobny guzek, wielkości paznokcia u kciuka. Pod lewym sutkiem. Zauważony przypadkowo przez dotyk, podczas przebierania się. Jest płaski w dotyku od zewnątrz, przechodzi w tak jakby lekki *stożek* w kierunku żeber. Nie jest zlokalizowany bezpośrednio pod sutkiem. Jest przesunięty o ok. 0,4 cm na bok, w kierunku pachy. (pomiar na oko) Zauważyłem że ból promieniuje w kierunku piersi i żeber, co jakiś czas. Nie zawsze. Po USG napiszę jak wygląda sytuacja, ponieważ widzę, że ludzie zmagają się czasem z takim kłopotem. A każda informacja może częściowo pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstępnego USG wynika, że jest to zmiana hypoechogeniczna o cechach ginekomastii. Wymiar ok. 6x11mm. Węzły chłonne pachowe nie powiększone. Od lekarza dowiedziałem się, że taki guzek może być efektem zmian hormonalnych, spowodowany antybiotykami, a nawet złą dietą. Więc nie ma co się od razu zamartwiać, trzeba być dobrej myśli i się przebadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 lat i niedawno odkryłem że mam niewielkiego guzka pod prawym sutkiem, lewy jest ok. Nie mam żadnych zaczerwień i gdy tylko mocniej go przycisnę to boli, co mam robić? Zgłosić się do lekarza? Bo zaczyna mnie to martwić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×