Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha miesiąc po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość anuleks

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym iż od paru dni odczuwam ból w okolicy rany po wycięciu wyrostka robaczkowego. nie jest to silny ból a raczej denerwujący i kłujący podczas chodzenia i kaszlenia. konsultowałam się z chirurgiem, i zrobiono mi USG. oto jego opis: Wątroba, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy( typu zgiętego) . drogi żółciowe, obie nerki w normie. Pęcherz moczowy niedopełniony. w jamie Doulas*a , gółwnie po prawej stronie, owalny niehomogenny, z linijnymi i drobnymi cechami wewnętrznymi obszar płynowy, o wym. ok. 63mm na 54mm. dodam iż operacja przeszła bez komplikacji wyrostek nie był ropny i w 2 dobie wypisano mnie do domu. w tej chwili przyjmuję tabletki przeciw grzybicze, dopochwowe i doustne. jestem też astmatyczką i przyjmuje symbicord, asmenol i telfekso .interesuje mnie też dlaczego moję narządy są typu zgiętego choć miesiąc temu były normalne i o co chodzi z tym płynem. czy jest go dużo czy nie. I co sie robi z tym płynem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki płyn sugeruje być może jakiś krwiak pooperacyjny lub płyn wysiękowa typu zapalnego. Nie jest duży i raczej wymaga obserwacji. Oczywiście do rozważenia włączenie antybiotykoterapii. Z wynikiem trzeba skonsultować się z chirurgiem, który wysłał na badanie USG. Dalsze decyzje w tej sprawie musi właśnie podjąć chirurg konsultujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×