Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego a płodność


Gość Lucyna

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam dowiedziec się czy żylaki jądra, które znajdują sie na dwóch jądrach, na prawym sa mniejsze, oznaczaja to, że sie jest bezplodnym? Czy nic nie mozna juz zrobic? Mąz ma 30 lat, starlismy sie rok czasu o dziecko, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, ze maz ma te zylaki. Dopiero niedawno wykrylismy ten problem, bo caly czas moja ginekolog opierala sie na moich badaniach, które wychodzily dobrze i w koncu popadlo na mojego meza. Pierwsza rzecz jaka p. ginekolog zaproponowała było badanie nasienia i to badanie nie jest najlepsze oraz doszly zylaki jader. Maż mial bole jader i sami zglosilismy sie do urologa i na badanie usg i tam wszystko sie wyjasnilo. Jestesmy zalamani nie wiemy jak ta operacja ma wygladac, zeby czegos innego nie uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Żylaki powrózka nasiennego dość często korelują z niepłodnością (spadkiem jakości nasienia). Jest to wskazaniem do operacyjnego usunięcia żylaków. Obecnie taki zabieg najczęściej wykonuje się metodą laparoskopową. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, rzadko wiążący się z jakimikolwiek powikłaniami. Bezpieczny także pod względem uszkodzenia ewentualnego nasieniowodu, gdyż wykonywany jest od wnętrza jamy brzusznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda laparoskopowa jest najbezpieczniejszą z metod stosowanych w Polsce. Powikłania jakie mogą się pojawić to silne bóle barkowe w okresie kilkunastu dni po operacji, a także tzw. wodniaki jądra. W wypadku wystąpienia dużych wodniaków usuwa je się chirurgicznie. Nie występuje ich reemisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja rowniez mam zylaki ale z lewej strony. Lekarz po wykonaniu USG powiedzial ze zylaki takiej wielkosci sie nie operuje i tyle. O tym, ze moge kiedys miec problem z plodnoscia nic nie mowil a mam 20lat. Na temat zylakow jest wiele opini. Kazy pisze co innego. Sam nie wiem co robic. Jakie jest Pana zdanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uzytkownik 1

Witam. Mam bardzo ważne pytanie, które dotyczy żylaka powrózka nasiennego. Otóż chciałbym się dowiedzie, czy jezeli się to ma, to jest szansa na zapłodnienie kobiety? Proszę o odp. jest to dla mnie bardzo wazne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, owszem jest szansa na zapłodnienie niewiasty, ale znikoma szansa. Czujesz pobolewania w jadrach, żyły sa widoczne tam? Zalezy jaki stopien zylaków masz teraz, najwiekszy i najgroszy jest 3 stopień. Zalecam leczenie u urologa, androloga i docelowo operacje żylaków. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 21 lat i żylaki powózka nasiennego (lewe jądro) i moje pytanie - czy jeżeli prawe jądro jest sprawne to nie przekreśla to mojej szansy bycia płodnym? Jeszcze jedna kwestia - lewe jądro jest czasami ułożone normalnie, a czasami bokiem i czy to jest normalne, bo przy prawym jądrze tego nie zauważam? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mój chłopak odczuwał bardzo silne bóle pachwiny jąder przyjechaliśmy do polski niestety tylko na tydzień .. zdążyliśmy tylko iść tylko do doktora Pan doktor zrobil usg i okazało się że, jest żylak powrozu nasiennego 2 stopnia , torbiel na nerce i rozwapnienie pęcherza , pan doktor dał na kartce napisane badania jakie trzeba wykonać ( gdyż byliśmy prywatnie bo na EUROPEJSKĄ karte nie przyjmują ) badania zostały zrobione ale wyniki nie odebrane bo wyjechaliśmy już udaliśmy sie w angli do lekarza lekarza rodzinnego ( jak można to nazwać tu) stwierdził po przez dotyk że jest żylak i skierował na USG Doktor wykonujący USG stwierdził że żylaka nie ma ani nie ma torbiela na nerce i z pecherzem jest okej mam takie pytanie i proszę o odpowiedz 1) czy mój partner jest bezpłodny ? 2) co dalej robić tu w angli ? czy leciec do polski i leczyc sie prywatnie 3) po jakim czasie stan może się pogorszyć ? z 2 stopnia na 3 stopien dodam że mój partner ma 24 lata dziękuje z góry z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michael4321

Witam, Tez mam zylaki - 2/3 stopień, 32 lata. Pare odpowiedzi, bo bylem u 6 urologów wiec juz troche wiem: - powinno sie operowac jesli jest 2-3 stopień, wykazuje to usg jader - wplywa na plodnosc, zylaki powoduja zmniejszenie plodnosci o 20-30 procent czasem wiecej poniewaz lewe jadro nie produkuje dobrego nasienia, zylaki powoduja ze temp lewego jadra jest nieprawidlowa, brak produkcji lub jej pogorszenie - sport sex i inne wysilki po operacji niebardzo, powrot do pelnej aktywnosci moze potrwac nawet kilka miechow - po operacji moga byc silne bole lub wodniak jadra sa to jednak procentowe rezultaty, 5-10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×