Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z prawej strony klatki piersiowej na wysokości serca


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego, ze urodzilem sie z wada serca 3 tyg. przed wlasciwym terminem urodzenia. Diagnoza lekarska - dozyje 1-go roku zycia bedziemy operowac. Mam 27 lat, wiec w czasach moich narodzin operacje na noworodkach nie byly tak oczywiste jak dzisiaj. Dzisiejsza technologia pozwala robic operacje juz na dzieciach jeszcze nienarodzonych. Cale lata chodzilem do kardiologa. Zwolnienia lekarskie z roznych form aktywnosci ciagnely sie latami. Ale jak kazde dziecko lubilem poszalec. Jak to sie skonczylo? Mam 27 lat i nie mialem zadnej operacji na serce, mam idealne cisnienie, wrecz podrecznikowe i zadnych problemow z sercem. Opisalem te historie, bo przypuszczam, ze moze to miec jakis zwiazek z wystepujacymi u mnie bolami z prawej strony klatki piersiowej. Chyba, ze to od pluc, albo jakies nerwobole miesni miedzyzebrowych. Bole pojawiaja sie dokladnie pod miesniem piersiowym. Nie wiem czy dobrze policzylem, ale prawdopodobnie miedzy 3 a 5 zebrem liczac od dolu. Bol pojawia sie dokladnie visa vu serca. Jest to przenikliwy bol, gwaltowny i przypominajacy silny skurcz taki jaki towarzyszy np. przy skurczu miesni konczyn. Czasami promieniuje, a czasami nie, czasami jest plytszy, t.j. blizej skory, a czasami glebszy jakby wynikajacy z wnetrza pluc. Podczas wiekszego nasilenia bolu rozciaga sie on wzdluz zeber az do mostka i nie dalej jak do polowy bocznej krawedzi pod pacha, czyli wystepuje tylko z przodu i tylko z prawej strony. Czasami bol jest taki, ze nie moge sie wyprostowac ani wziac glebszego oddechu. Bole pojawialy sie wczesniej, ale poniewaz pojawialy sie rzadko myslalem, ze to objaw przemeczenia. Wczesniej prowadzilem aktywny, sportowy tryb zycia. Teraz tego nie robie - wlasna rodzina i praca. Bole pojawiaja sie co raz czesciej i zaczyna mnie to martwic. Bylbym wdzieczny za pomoc i sugestie do kogo mam sie w tej sprawie zwrocic. Tak na koniec z rzeczy, ktore ewentualnie moga jeszcze w jakis sposob sie przyczynic do tych bolow to lekka skolioza z wygieciem kregoslupa w odcinku piersiowym w lewa strone oraz teoretycznie stwierdzona astma – teoretycznie, bo w praktyce nigdy nie mialem objawow astmy, nigdy nie bylem na nia leczony (i to przez lekarza, ktory ja stwierdzil), brak dusznosci i objawow przemeczenia (jak na moj rozum przy astmie uprawianie aktywnie 3 dyscyplin sportowych kilka dni w tygodniu bez zazywania jakichkolwiek lekow skonczyloby sie mimo wszystko atakiem astmy). Troche to rozwlekle, ale wydaje mi sie, ze jako lekarze do wystawienia prawidlowej diagnozy potrzebujecie jak najwiecej informacji o moim stanie zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jak Pan zapewne zauważył jest to portal chirurgiczny i raczej nie zajmuję się schorzeniami związanymi z bólami w klatce piersiowej. Z tego, co Pan opisuje rzeczywiście wynika, że ból może być spowodowany patologią w zakresie płuc (raczej w to wątpię), nerwobólem (podrażnieniem nerwów międzyżebrowych), albo pochodzi od kręgosłupa (właśnie skolioza lewostronna może wywoływać ból w prawej połowie klatki piersiowej). Dlatego celem diagnostyki należałoby wykonać RTG płuc oraz odcinka piersiowego kręgosłupa, a następnie skonsultować się z neurologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przestraszony

Witam mam bol lewa strona klatki,bol jest nie ustanny caly czas boli wraz z lewym barkim az do lokcia mam to juz kilka miesiecy,niewiem co to jest az strach robilem badania serca ekg lekarz twierdzi ze jest ok pluca tez ,ale kregoslup mam krzywy na dole mowia ze to od tego ale nie chce mi sie wierzyc moze ktos mial cos takiego bede wdzieczny za odp. jeden i ten sam bol caly czas zle sie przy tym oddycha niewiem co juz robic mowili ze to nerwobole bralem tabletki i nic ,przyznam ze slabo sie odzywiam praca ma jest siedzaca a pozycja garbioca bo przy normalnej pozycji nie usiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam od dwóch dni nieprzerwany ból w prawej części latki piersiowej...nie wiem co to jest...nie da się normalnie funkcjonować bo cały czas myślę o bólu ..może to przez palenie ..organizm sie oddzywa że ma dośc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dosyć często mnie dopadają bóje w klatce piersiowej lub np, silne bóle pleców (pod łopatką) byłem, u lekarza i okazało się , że mam nerwobóle, lekarz przepisał mi silny magnez, stosowałem go przez prawie 2 miesiące i jest ok, ból minął po około tygodniu. W dzisiejszych nerwowych czasach, bóle na tle nerwowym są coraz częstszym zjawiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż skarży się na bóle z prawej strony klatki piersiowej w okolicy około 3 palcy poniżej sutka. Są to jakieś kłucia i skurcze nasilające się przy kaszlu nie czuje ich przy głębokim oddychaniu. czy to mogą być nerwobóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×