Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skąd się bierze wyrostek robaczkowy i pilęgnacja dziecka po wycięciu


Gość Matka

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dwuletnia córeczka właśnie wróciła ze szpitala - wycieli jej wyrostek robaczkowy, który był juz rozlany i doszło do zapalenia otrzewnej. Prosze mi powiedzieć jakie są przyczyny powstawania wyrostka robaczkowego, co to wogóle jest, jak długo takie coś tworzy się w organiźmie? Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat pielęgnacji po operacji, wiem, że ma być na diecie lekkostrawnej przez miesiąc, ale co potem, kiedy będę mogła jej dawac smażone np. naleśniki, albo czekoladę czy napoje gazowane (czy ma całkowicie z tego zrezygnować?)? Czy konieczne są jakieś badania kontrolne (była już na wizycie kontrolnej dwa dni po wyjściu ze szpitala) jeśli tak to co jaki czas i czy u zwykłego pediatry czy u chirurga? Dodam, że dzień po wyjściu ze szpitala wróciliśmy tam spowrotem z powodu wymiotów - lekarze podejrzewali, że doszło do niedrożności jelit, jednak alarm okazał się fałszywy - okazało się, że miała niestrawność. Natomiast chirurdzy ostrzegli mnie, że w razie wymiotów ma się do nich zgłosić bo ryzyko niedrożności nadal istnieje - ponoć nawet przez 10 lat!!! Czy to prawda? Czy az przez taki długi czas mamy żyć w stresie, że będzie miała kolejną operację, czy istnieje możliwość "wyleczenia" niedrożności farmakologicznie lub laporoskopowo? Prosze o pomoc, bo ta nie wiedza jest naprawdę stresująca!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj na stronach: 1)http://www.echirurgia.pl/wyrostek/ostre_zapalenie_wyrostka.htm 2)http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=164 3)http://www.biomedical.pl/choroby/ukladu-pokarmowego/zapalenie-wyrostka-robaczkowego-370.html 4)http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/prawdy-i-mity-o-wyrostku-robaczkowym,943_8975.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrostek robaczkowy ma kazdy z nas, jednak jest to narzad szczatkowy. W przeszlosci sluzyl do zwalczania bakterii, ktore dostawaly sie do organizmow naszych przodkow wraz z surowym miesem. Problem pojawia sie dopiero, gdy dochodzi do zapalenia wyrostka. Najczesciej spowodowane jest ono po prostu zatrzymaniem tresci pokarmowej w wyrostku robaczkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość abczdrowie.pl

to od odpadów z jedzenia których żołądek nie jest w stanie strawić to m.in trafia do wyrostka więc to rodzaju skorupka od jajka itd.Najlepiej jeść tylko to co żołądek najłatwiej strawia.A pani córeczka miała szczęście bo rozlanie wyrostka to ostatni etap tego zjawiska a potem śmierć.Lecz powinna pani szybciej zareagować to wyrostek by się nie rozlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym dowiedzieć się co powinien zrobić mój syn,dwóch lekarzy stwierdziło,żę syn powinien zgłosić sie do szpitala z powodu stany zapalnego wyrostka robaczkowego,badanie poparte USG a lekarz na izbie przyjęc w szpitalu do którego ze skierowaniem syn sie zgłosił stwierdził ,że jak go bardziej będzię bolało i się pogorszy to wtedy może sie zgłosić.czy pogorszenie to ma być rozlanie się tego wyrostka?Lekarz na izbie przyjęć zalecił mu dietę tylko nie wiemy jaką.Bardzo proszę o radę co syn ma zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×