Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyła o krętym przebiegu we wnęce śledziony


Gość Gabriela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 31 lat. Od jakiegoś czasu zaczęło boleć mnie z lewej strony pod żebrem. Poszłam do lekarza i okazało sie, że jest to śledziona. Zrobiłam USG i wynik był taki, że na śledzionie jest jakiś obszar o wielkości 70mm na 30mm, następnie zrobiłam tomograf, z którego wyszło iż jest to żyła o krętej budowie we wnęce śledziony. Po badaniu USG Dopller wyszło, że przepływ krwi jest prawidłowy, ale żyła (obszar) powiększa się (79mm na 30mm w ciągu 2 miesięcy) Nasi lekarze sugerują mi, że taka jest moja budowa anatomiczna, ale czy ta budowa anatomiczna może boleć? Nie mogę nic zjeść, bo puchnie mi brzuch, czasami nawet jak nie jem. Jest to bardzo uciążliwe i przeszkadza w codziennym życiu. Ugniata mnie przy siedzeniu i gdy leże na boku. Okropnie schudłam, bo nie mogę, jesć i stosuję się do diety, bo mniej mnie boli. Czy mam sie tym martwić? Gdzie mam sie zwrócić o pomoc? Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Wątpię, żeby kręty przebieg żyły śledzionowej (jeśli śledziona oczywiście nie jest powiększana) może wywoływać dolegliwości jakie Pani opisuje. Rzeczywiście takie przebieg żyły to tylko wariant anatomiczny, a nie żadna patologia tym bardziej, że przepływ krwi jest prawidłowy, a śledziona jak mniemam nie jest powiększona. Należałoby oprócz badania TK dodatkowo wykonać gastroskopię oraz kolonoskopię celem wykluczenia patologii w zakresie jelit oraz żołądka. Dopiero po wynikach tych badań zadecydować o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×