Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jelito grube o krętym przebiegu


Gość Tomek - KRK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek - KRK

Witam. Jestem męzczyzną w wieku 32 lat. Od kwietnia 2010 roku dokuczają mi wzdęcia, gazy, uczucie przelewania i burczenia w brzuchu oraz niewielka bolesność gł na wysokości lewego talerza kości biodrowej. USG jamy brzusznej i badania morfologiczne krwi, CRP, OB, próby wątrobowe, Ca19-9 w normie. W kale pozytywny wynik na krew utajoną. Wykonano gastroskopię w której stwierdzono poszerzenie odźwiernika i *poletkową* błonę śluzową żołądka. Wykonano też kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym, gdzie nie wykryto żadnych zmian w błonie śluzowej okrężnicy. W opisie badania lekarz napisał *jelito grube o krętym przebiegu*. Co oznacza owy *kręty przebieg* jelita i czy może być odpowiedzialny za moje dolegliwości? Lekarz gastroenterolog przepisał Controloc (1x1) i Tribux (3x1). Kolonoskopię wykonano wczoraj i czuję niewielką bolesność właśnie w lewym boku oraz w plecach, też po lewej stronie. Czy to może być wynik kolonoskopii i jak długo mogą się utrzymywac takie dolegliowości? Jak długo zwykle czeka się na pierwsze wypróżnienie o badaniu kolonoskopem? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza owy *kręty przebieg* jelita i czy może być odpowiedzialny za moje dolegliwości? - to oznacza taką odmianę anatomiczną jelita grubego, gdzie jelito jest zbyt długie i przez to nadmiernie pozaginane (kręty przebieg), taka budowa jelita może wywoływać dolegliwości na skutek utrudnionego pasażu pokarmowego Czy to może być wynik kolonoskopii i jak długo mogą się utrzymywac takie dolegliowości? - tak, czasami takie bóle utrzymują sie w przeciągu kilku dni Jak długo zwykle czeka się na pierwsze wypróżnienie o badaniu kolonoskopem? - po około 2-3 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×